Loading....

Хворий 47 років поступив до лікарні в липні 2016 року із черепно-мозковою травмою: множинні переломи кісток склепіння черепа справа з пошкодженням обох стінок правої комірки лобової пазухи.

Був виписаний в задовільному стані для подальшого амбулаторного лікування за місцем проживання, однак турбували водянисті виділення з носа.

Опис

Консультований ЛОР-лікарем. Виставлено діагноз: вазомоторний риніт. Продовжував скаржитися на водянисті виділення, що підсилюються при нахилах голови. У жовтні 2016 року повторне звернення до поліклініки.

Попередній діагноз: назальна лікворея. Спрямований на лікування в стаціонар. Була проведена цистернографія. Обстеження проводилося на 16-зрізовому комп’ютерному томографі «Aquilion S16».

При дослідженні використовувався протокол для скроневих кісток з наступними змінами: товщина зрізу 0,5 мм, зменшення піч-фактора (Detail). Хворому в колінно-ліктьовий позі проводиться нативне сканування області дослідження, потім проводиться спинномозкова пунцкія. Стравлюється 20 мл спинномозкової рідини і вводиться 20 мл контрастної речовини «Ультравіст 370».

Хворий знову переводиться в колінно-ліктьову позу, і на 20 хвилині проводиться сканування в носо-лобовій проекції. На 30 хвилині проводиться повторне сканування в проекції підборіддя. Було виявлено пошкодження ТМО передніх відділів правої лобної ділянки із витіканням ліквору в правий осередок лобової пазухи і далі через передні осередки ґратчастого лабіринту в порожнину носа.

Висновок

МСКТ ознаки дефекту твердої мозкової оболонки (ТМО) передніх відділів правої лобної ділянки. Лікворея.

На операції виявлено дефект ТМО розмірами 2,5х0,3 мм. Хворому було зроблено ушивання ТМО, закриття лікворного свища з наступною пластикою правого осередку лобової пазухи.

ТОВ МДЦ Експерт-Кіровоград, Лікар-Рентгенолог Ліхненко Андрій Геннадійович.

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds