Loading....

Кожен із посттравматичним стресовим розладом — ветерани чи цивільні особи, які пережили сексуальне насильство, серйозні нещасні випадки, стихійні лиха чи інші травматичні події — має знати, що вони не залишились на самоті з проблемою, що існує терапія, яка може покращити якість життя.

Будь-яка людина, яка пережила тривалий або гострий вплив травми або пережила травматичну подію, може розвинути посттравматичний стресовий розлад, і близько 6% людей переживуть посттравматичний стресовий розлад у певний момент свого життя.

Протягом десятиліть посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) розглядався як діагноз, призначений виключно для солдатів, які повертаються з війни. Проте дослідження часу та психічного здоров’я показали, що посттравматичний стресовий розлад є більш тонким, складним і поширеним діагнозом психічного здоров’я, ніж вважалося раніше, що спонукало позначити весь червень місяцем поінформованості про ПТСР.

Цей місяць спрямований на сприяння діалогу, надання інформації та зменшення стигми навколо ПТСР.

Ветерани — не єдині люди, які страждають від посттравматичного стресового розладу, але сучасна концепція посттравматичного стресового розладу виникла в основному в результаті досвіду та досліджень, проведених на ветеранах війни. Сьогодні, як ніколи, це питання актуальне для українців, адже у кожній сім’ї є близькі, які стали учасниками бойових дій.

Оскільки ПТСР є діагнозом, який часто неправильно розуміють, обізнаність про ПТСР має вирішальне значення для зменшення стигматизації та сприяння підтримці тих, хто постраждав від цього стану.

Багато людей із посттравматичним стресовим розладом можуть відчувати сором або вагатися звертатися за допомогою через хибні уявлення та судження інших, зокрема те, що люди з посттравматичним стресовим розладом є жорстокими або що лише ветерани можуть страждати від посттравматичного стресового розладу (і те й інше є міфами). Місяць поінформованості про посттравматичний стресовий розлад сприяє розумінню діагнозу та співчуттю, що, у свою чергу, створює більш сприятливу культуру, яка заохочує людей отримувати необхідну допомогу.

Виявлення симптомів

Поінформованість про посттравматичний стресовий розлад дає змогу вчасно розпізнати симптоми. Хоча багато людей знайомі з поширеними симптомами посттравматичних стресових розладів, такими як спогади, кошмари та підвищена настороженість, є менш відомі симптоми, які не менш тривожні. Деякі з цих симптомів ПТСР включають:

  • Емоційне заціпеніння
  • Дисоціація
  • Втрата задоволення від занять, якими раншіе захоплювались
  • Фізичні симптоми, такі як головний і хронічний біль
  • Когнітивні труднощі та проблеми з пам’яттю

Місяць поінформованості про посттравматичний стресовий розлад – це можливість висвітлити відповідні методи лікування посттравматичного стресового розладу та заохотити людей звертатися за підтримкою до спеціалістів із психічного здоров’я. Деякі поширені варіанти лікування ПТСР:

  • Когнітивно-поведінкова терапія, орієнтована на травму (КПТ)
  • Терапія десенсибілізації рухів очей (EMDR).
  • Експозиційна терапія
  • Ліки

Допоможіть собі та близьким.
Переможемо 💛💙

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds