Loading....

У новій рубриці #довіряй_експертам говоритимемо про те, що нехтувати власним життям — злочин перед самим собою. Прагнемо до того, щоб кожен знайшов відповіді на питання: навіщо потрібне обстеження, для чого проводити їх регулярно, до чого може призвести відкладання на невизначене «потім» або взагалі відсутність діагностики.

І щоб наші поради підкріпилися фактами, наводимо один надзвичайний випадок із щоденної практики МДЦ «Експерт».
Молодий чоловік у 2020 році мав перелом правої ключиці, але не звернувся на контрольне обстеження до травматолога. Під час профогляду в 2021 році у пацієнта ми виявили стороннє тіло правої легені. Як з’ясувалося пізніше, це була металева шпиця, що залишилася в організмі чоловіка після перелому ключиці.

В чому ж полягала небезпека?

Шпиця знаходилася поруч з судинами бронхів і могла спричинити легеневу кровотечу. А під час МРТ-діагностики пацієнт міг навіть померти, адже при дії магнітного поля апарату шпиця б буквально «розірвала» легеню пацієнта.

Важливі висновки

Треба бути уважними до здоров’я власного організму, травм, операцій в минулому і відкрито повідомляти лікареві про всі нюанси щодо свого стану. Хоча деякі пацієнти часто свідомо не повідомляють про раніше проведені оперативні втручання, «перевіряючи» лікаря на уважність або знання.

Але це може вартувати життя.

Фахівці медично-діагностичного центру запевняють: перед проведенням будь-якого дослідження організму повідомляйте важливу інформацію, адже наслідки таких «перевірок» можуть бути дуже невтішними для пацієнта.

Дослідження проводилось на базі “ТОВ МДЦ Експерт-Кіровоград” м. Кропивницький

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds