Loading....

Місяць боротьби з раком молочної залози відзначається кожного жовтня протягом останніх 90 років. Його називають «Рожевим жовтнем», оскільки. рожева стрічка стала символом раку грудей.

Мета проведення глобальної інформаційної кампанії – підвищити обізнаність про важливість профілактики та регулярного скринінгу для ранньої діагностики раку молочної залози, який зараз є найпоширенішим раком у всьому світі.

Щорічно рак молочної залози вбиває понад 500 000 жінок у світі. В умовах недоступності ресурсів у багатьох країнах більшості жінок з раком молочної залози діагностують на пізній стадії захворювання, що призводить до низького рівня виживання.

МДЦ Експерт завжди долучається до подібних інформаційних заходів, адже ми є безпосередніми учасниками діагностичного процесу на всіх етапах виявлення, лікування раку, а також спостереження процесів у стані ремісії.

Самообстеження грудей

Увага до себе та свого тіла – запорука вашого здоров’я. Кожна жінка знає, як виглядає її тіло і які зміни спостерігаються.
Тому насамперед при самодіагностиці грудей керуйтесь наступними простими кроками:

  1. ДОТИК – чи відчуваю я щось нове? Чи є дискомфорт, утворення, біль?
  2. ОГЛЯД – чи помічаю я щось нове? Зміна розміру, поява асиметрії, зміна стану і кольору шкіри, деформація соска тощо мають слугувати для вас першими дзвіночками для термінового звернення до мамолога.
  3. ПЕРЕВІРКА будь-яких змін у вашого лікаря. Не ігноруйте жодних ознак, які є ненормальними саме для вас.

Також проводьте самостійний огляд грудей за наступною схемою.

Скринінг раку молочної залози

Скринінгом називають обстеження потенційно здорових людей. Тобто, навіть за відсутності будь-яких симптомів, жінкам рекомендовано відвідувати мамолога та виконувати УЗД чи мамографію з періодчиністю, встановленою відповідно до віку:

  • 20-29 років – візит до мамолога + УЗД молочних залоз за потреби – 1 раз на рік;
  • 30-39 років – візит до мамолога + УЗД молочних залоз за потреби – 1 раз на рік;
  • 40-49 років – візит до мамолога – щороку. мамографія – 1 раз на 2 роки;
  • після 50-ти років ви маєте далі щороку консультуватися у мамолога та раз у 2 роки проходити мамографію.

Зверніть увагу!

Вище зазначені рекомендації винятково в рамках скринінгу – якщо у вас не спостерігається жодних проблем з молочними залозами. У випадку наявності в анамнезі патологій, при появі симптомів тощо лікар може змінити графік інструментальних обстежень та візитів з метою огляду грудей. Завжди дотримуйтесь рекомендацій лікаря!

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds