Loading....

17 травня 2024: «Вимірюйте свій артеріальний тиск точно, контролюйте його, живіть довше»

Підвищення артеріального тиску (АТ) є найбільшим фактором ризику, що впливає на глобальне здоров’я (ВООЗ 2023), будучи одним із провідних факторів ризику смерті та інвалідності у світі. Кількість людей, які живуть з гіпертонією, подвоїлася з 1990 по 2019 роки з 650 мільйонів до 1,3 мільярда, причому стандартизована за віком поширеність гіпертонії серед дорослих у 2019 році становила 32% серед жінок і 34% серед чоловіків.

Всесвітній день боротьби з гіпертонією покликаний привернути увагу до важливості кращого контролю над гіпертонією. Його мета – донести до громадськості скдадність захворювання та його серйозних медичних ускладнень, а також надати інформацію про профілактику, виявлення та лікування.

🩺 Раннє виявлення та контроль мають вирішальне значення. Серед дорослих, які страждають на гіпертонію, половина не знають, що вони її мають, і майже 1 з 6 не контролює свій артеріальний тиск. Якщо його не контролювати, це може призвести до інфарктів, інсультів, ниркової недостатності та інших наслідків.

Що таке високий кров’яний тиск (гіпертонія)

Високий кров’яний тиск, також званий гіпертонією, – це артеріальний тиск, який перевищує норму. Ваш артеріальний тиск змінюється протягом дня залежно від вашої діяльності. Артеріальний тиск, який утримується постійно вище норми, може призвести до діагнозу гіпертонія.

Чим вищий рівень артеріального тиску, тим більший у вас ризик інших проблем зі здоров’ям.

‼️ Високий кров’яний тиск зазвичай не має попереджувальних ознак або симптомів, і багато людей не знають, що він у них є. Вимірювання артеріального тиску – єдиний спосіб дізнатися, чи маєте ви підвищений кров’яний тиск.

Гіпертензія зазвичай розвивається з часом. Це може статися через нездоровий спосіб життя, наприклад, недостатню регулярну фізичну активність. Певні захворювання , такі як діабет і ожиріння, також можуть збільшити ризик розвитку гіпертонії. Високий артеріальний тиск також може виникнути під час вагітності .

Хороша новина полягає в тому, що в більшості випадків ви можете контролювати свій артеріальний тиск, щоб знизити ризик серйозних проблем зі здоров’ям. Відвідуйте свого сімейного лікаря, за потреби -кардіолога, виконуйте їх рекомендації щодо лікування і способу життя.

Залишаймося здорові

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds