Loading....

Якщо ви проводите багато часу за кермом, напевно, знайомі із болем у попереку, який виникає після тривалої подорожі.
Утримання положення сидячи, скутість рухів, низькочастотні вібрації поряд з іншими причинами можуть провокувати біль у спині, зокрема у поперековому відділі.

Отже, як долати великі відстані, якщо спина не витримує? Спробуйте ці поради, щоб полегшити подорож:

  • Використовуйте опору для попереку. Це може бути щось просте, як-от згорнутий рушник або подушка, спеціально розроблена для підтримки. Просто переконайтеся, що він правильно розміщений на попереку, приблизно на рівні пояса.
  • Перемістіть своє сидіння вперед. Це допомагає підійти якомога ближче до керма, не відчуваючи дискомфорту. Така близькість не дає вам сутулитися, а також не напружується, щоб дістатися до педалей. Ваші коліна не повинні бути вище стегон.
  • Нахиліть сидіння. Спинка вашого сидіння має бути відрегульована під кутом приблизно від 100 до 110 градусів, щоб ви могли правильно сидіти.
  • Якщо у вашому автомобілі є круїз-контроль, використовуйте його — якщо це безпечно. Це дозволяє поставити обидві ноги на підлогу на короткий час і розподілити вагу більш рівномірно.
  • Розтягуйте поперек періодично. Зупиняйтеся за можливості частіше, бажано кожні півгодини або близько того, щоб вийти з машини і потягнутися.
  • Охолодіть поперек. Якщо у вас усе ще болить спина під час водіння, зупиніться, щоб розтягнутися та покладіть на спину щось холодне, коли ви сидите. Компреси з льодом допомагають полегшити біль у спині, знеболюючи область і зменшуючи запалення. Можна придбати одноразові/портативні пакети для льоду та тепла, тож якщо у вас є кілька під рукою, ви можете чергувати тепло й холод кожні 20 хвилин або близько того.
  • Відрегулюйте хват керма. Дослідники втсановили, як краще розташуватися за кермом, якщо у вас болить спина. Раніше нових водіїв вчили тримати кермо в положеннях «10 годин» і «2 години». Але, з появою подушок безпеки, дослідження показали, що ваші руки повинні бути на 9 годині та 3 годині. Це дозволяє спиратися ліктями на підлокітники, що може полегшити біль, особливо у верхній частині спини.
  • Розігрійте сидіння. Тепло може полегшити біль, розслабляючи напружені суглоби та м’язи, зменшуючи передачу сигналів болю в мозок і надаючи більше крові в цю область (потік кисню та поживних речовин, які можуть допомогти загоїти потенційно пошкоджену тканину). Якщо у вашому автомобілі немає підігріву сидінь, у багатьох магазинах продаються чохли з підігрівом, які можна встановити на водійське сидіння.

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds