Loading....

Новорічна ніч для українців пройшла під звуки сирен і тривогу, як повітряну, так і внутрішню емоційну. Проте, ми все ж зустріли 2023 рік, сповнені оптимізму й віри у перемогу.
Дозвольте дати кілька порад, як триматися “у строю”, не дивлячись на недоспані ночі та безлад у думках.

Святкування завжди проходять з надлишком смаколиків. Обмін речовин при такому навантаженні стає інтенсивнішим. Отже, нам потрібно зробити “гастрономічну паузу”.

Вживайте поживну, просту їжу
В жодному разі не варто починати голодування чи екстремальну дієту з максимальним обмеженням. Організму, який не відпочивав, потрібна якісна енергія. Тому надайте перевагу простим продуктам, які легко засвоюються організмом, та є корисними.
Домашні супи, білкові продукти, страви з бобових і овочів, – найкращий вибір.
Мінімізація навантаження на метаболізм та дотримання балансу у харчуванні – справжні ключі до ефективного відновлення.

Обмежте вживання цукру
У свята ми завжди їмо багато солодощів. Різдвяні подарунки під ялинку, смачна домашня випічка, тістечка і тортики, – ми всі це полюбляємо.
На жаль, надмірне вживання цукру може зашкодити нашому здоров’ю і порушити роботу шлунково-кишкового тракту.
Зробіть перерву у вживанні солодощів, газованих напоїв. Якщо вам дуже хочеться солоденького – використовуйте мед, сухофрукти та інші альтернативні смаколики.

Не допустіть зневоднення
Нам може здаватися, що ми п’ємо достатньо. Проте, жирна і солона їжа, алкоголь, солодкі страви, кава тощо створюють штучний дефіцит рідини в організмі.
Для відновлення балансу вам потрібно трохи збільшити кількість рідини, яку вживаєте щодня. Трав’яні чаї, узвар, чиста негазована вода, – те, що найкраще зараз підійде.

Нормалізація сну
У мирний час свята завжди проходили гучно, у веселих компаніях протягом безсонних ночей. Цьогоріч ми кілька ночей поспіль не спимо ще й через тривоги.
Повернення до нормального графіку сну – основне завдання, адже організм потребує якісного відновлення.
Так, ми знаємо, що хтось “сова”, а хтось – “жайворонок”, кожен з нас найбільш ефективний у різний час доби. Проте, кожному потрібно знайти свій ідеальний час для сну (саме в нічну пору, не вдень), і дотримуватися його. Врахуйте, що вам потрібно спати не менше 7-8 годин, щоб почуватися нормально і зберігати свою розумову і фізичну продуктивність.

Оцініть свої потреби у спілкуванні
Оскільки, Новий рік ми всі зустрічали в різних умовах, для відновлення психологічної стабільності ми маємо абсолютно індивідуальні потреби.
Якщо ви провели свято на чергуванні, на роботі, у людному місці, де не було місця для себе, виділіть кілька годин на добу для самотності. Ви маєте зайнятися собою, упорядкувати думки й емоції.
Крім того, надмірне соціальне навантаження і відповідальність, можуть створювати напругу, стрес, психологічний дискомфорт. Визначте особисті пріоритети та “перезарядіться”. У кожного свої вподобання. Вас може надихнути хороша книга чи перегляд фільму, вишивання чи бісероплетіння, різьба по дереву чи конструювання з лего. Ваш вибір – ваше задоволення.

Для людей, які провели новорічну ніч на самоті, навпаки може виникати потреба у спілкуванні. Відчуття “покинутості” для людини притаманне. Навіть, якщо ви знаєте, що ваша родина далеко і вони вас люблять, але тут і зараз нікого обійняти.
Спілкуйтеся з друзями, колегами очно, познайомтесь, нарешті, з сусідами, згадайте про тих, кого давно не бачили. Запросіть у гості людей, які вам близькі. Компенсуйте дефіцит спілкування доступним методом, щоб віднайти внутрішній баланс.

Повертайтеся до роботи
Навіть, якщо це не стосується професійної діяльності (зараз великий відсоток безробітних через війну), ви маєте щоденні зобов’язання.
Соціальна і волонтерська діяльність наразі дуже актуальна. Якщо до цього ви не наважувались запропонувати себе у якості волонтера можливо, час це зробити. Ніхто не говорить про залучення до небезпечних і масштабних заходів. Ви можете стати корисними там, де ви є. Завжди поруч знайдуться особи, які потребують допомоги: похилі, люди з обмеженими можливостями, поранені бійці, родини переміщених осіб, яким навіть спілкування стане в нагоді.
Можливо, у вас є хобі, на яке завжди не вистачало часу? Поверніться до нього, так ви знайдете свою зону комфорту і метод реалізації талантів і вподобань.

Пам’ятайте, що ваша внутрішня сила визначає стан здоров’я і можливість рухатися вперед. А у нас ще довгий шлях попереду. Тому тримаймо стрій!

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds