Loading....

Місяць боротьби з раком крові — це глобальна подія, яка допомагає підвищити обізнаність про одну з найпоширеніших і найнебезпечніших форм раку у світі: рак крові.
Підвищення обізнаності про рак крові, його ознаки та симптоми та вплив допоможе покращити ранню діагностику, заохотить громадську та накуову спільноти приділяти першочергову увагу цьому захворюванню, а також допоможе кожному, хто хворіє на рак крові, почувати себе не самотнім і почутим.

Тема Місяця боротьби з раком крові у 2023 році — #ThisIsBloodCancer. Незважаючи на те, що понад мільйон людей у ​​всьому світі щороку відчувають біль від діагнозу рак крові, обізнаність про цю хворобу все ще є неймовірно низькою.

Це складна група ракових захворювань, включаючи лімфому, лейкемію та мієлому. І це може торкнутися будь-кого, у будь-якому віці та в будь-який час.

Симптоми раку крові

Симптоми раку крові відрізняються залежно від типу раку крові, будь то лейкемія, лімфома, мієлома, MPN або будь-який інший рак крові.

Симптоми раку крові включають:

 • Втрата ваги без видимої причини
 • Синці або кровотеча без пояснення
 • Шишки або припухлості
 • Задишка (труднощі з диханням)
 • Сильна нічна пітливість
 • Інфекції, які є стійкими, рецидивуючими або важкими
 • Лихоманка (38 °C або вище), яка не має пояснення
 • Висипання або свербіж шкіри без пояснення
 • Біль у кістках, суглобах або животі (області шлунка)
 • Втома, яка не зменшується під час відпочинку або сну ( втома )
 • Блідість

Деякі симптоми раку крові можуть відрізнятися на різних тонах шкіри.

 • Синці зазвичай починаються як червоні плями, які з часом змінюють колір і стають темнішими. Вони часто чутливі. На чорній і коричневій шкірі синці спочатку важко помітити, але в міру розвитку вони стають темнішими, ніж шкіра навколо них.
 • Висипання часто проявляються у вигляді скупчень крихітних плям (петехій) або більших плям (пурпура). На чорній і коричневій шкірі вони можуть виглядати фіолетовими або темнішими за навколишню шкіру. На світлішій шкірі вони зазвичай виглядають червоними або фіолетовими. Якщо на них натиснути, петехії та пурпура не зникають.
 • Блідість може означати, що хтось виглядає надзвичайно блідим, оскільки у нього занадто мало еритроцитів. Блідість зазвичай більш помітна на світлій шкірі. Люди з чорною або коричневою шкірою можуть виглядати сіруватими, а їхні долоні можуть виглядати блідішими, ніж зазвичай. Вони також можуть помітити блідість губ, ясен, язика або нігтьового ложа. У всіх тонах шкіри блідість можна помітити, відтягнувши нижню повіку. Внутрішня частина зазвичай темно-рожева або червона, але якщо вона блідо-рожева або біла, це ознака блідості.

Види раку крові

Рак крові впливає на виробництво та функціонування клітин крові. Більшість цих видів раку починається в кістковому мозку, де виробляється кров. Стовбурові клітини у вашому кістковому мозку дозрівають і перетворюються на три типи клітин крові: еритроцити, лейкоцити або тромбоцити. У більшості видів раку крові нормальний процес розвитку клітин крові переривається неконтрольованим ростом аномального типу клітин крові. Ці патологічні клітини крові, або ракові клітини, заважають вашій крові виконувати багато своїх функцій, наприклад боротися з інфекціями або запобігати серйозній кровотечі.

Існує три основних види раку крові:

 • Лейкемія, тип раку, який виявляється у вашій крові та кістковому мозку, спричинений швидким виробленням аномальних лейкоцитів. Велика кількість аномальних лейкоцитів не здатна боротися з інфекцією, і вони порушують здатність кісткового мозку виробляти еритроцити та тромбоцити.
 • Лімфома – це тип раку крові, який вражає лімфатичну систему, яка виводить зайву рідину з вашого тіла та виробляє імунні клітини. Лімфоцити – це тип білих кров’яних клітин, які борються з інфекцією. Аномальні лімфоцити стають клітинами лімфоми, які розмножуються та накопичуються у ваших лімфатичних вузлах та інших тканинах. З часом ці ракові клітини погіршують вашу імунну систему.
 • Мієлома – це рак плазматичних клітин. Плазматичні клітини – це білі кров’яні тільця, які виробляють у вашому організмі антитіла, що борються з хворобами та інфекціями. Клітини мієломи перешкоджають нормальному виробленню антитіл, залишаючи імунну систему вашого організму ослабленою та чутливою до інфекції.

Дослідники знають, що рак крові виникає, коли ДНК клітин крові змінюється або мутує, але вони не впевнені, чому це відбувається. Ваша ДНК говорить клітинам, що робити. При раку крові ДНК повідомляє клітинам крові, коли їм рости, коли ділитися чи розмножуватися та/або коли помирати.

Коли ДНК дає вашим клітинам нові інструкції, у вашому організмі утворюються аномальні клітини крові, які ростуть і розмножуються швидше, ніж зазвичай, і іноді живуть довше, ніж зазвичай. Коли це відбувається, нормальні клітини крові губляться в постійно зростаючій орді аномальних клітин, які переповнюють ваші нормальні клітини та монополізують простір у вашому кістковому мозку.

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds