Loading....

Зовсім нещодавно – 24 листопада 2021 р. ВОЗ повідомила про новий різновид коронавірусної хвороби – штам COVID-19 Omicron. Перші зразки отримані 11.11.21 р. у Ботсвані (Південна Африка). З того моменту тривають активні дослідження даного штаму вірусу, вивчаються клінічні випадки та оприлюднюються все нові дані.
Вже 30 листопада 2021 р. – всього за тиждень після виявлення, Омікрон був названим в США небезпечним.

На початку 2022 р. Україна також зіткнулася з активним розповсюдженням штаму і вже у лютому ми спостерігаємо стрімке зростання кількості хворих.
Оскільки, наразі дослідження тривають, ми зібрали офіційну інформацію стосовно Омікрону та ділимося з Вами.

Симптоми Омікрон

Згідно із спостереженнями, Omicron має легший перебіг у порівнянні з раніше відомими різновидами, зокерма, Дельта штамом.
У вакцинованих осіб та тих, хто раніше хворів на ковід, Омікрон протікає, як звичайна застуда.
Кетрін Полінг – спеціаліст з інфекційних захворювань, вакцинолог із Atrium Health Wake Forest Baptist (Північна Кароліна) зазначає, що основні симптоми Омікрон включають:

  • головний біль різного ступеню інтенсивності;
  • втомлюваність та загальну слабкість;
  • кашель;
  • біль в горлі;
  • закладеність носа та нежить.

Зі слів лікарів загальної практики, терапевтів, які є першою ланкою, куди звертається пацієнт при появі симптомів, при Омікроні дуже рідко спостерігається втрата відчуттів смаку та запаху. Здебільшого хвороба починається із болю в горлі, закладеності носа, супроводжується загальною слабкістю та головним болем.

Наскільки заразний Омікрон?

Даний штам поширюється швидше, ніж інші різновиди COVID-19. Будь-яка людина, яка інфікована омікроном, є заразною та передаю вірус оточуючим. Тому правила особистої гігієни та ізоляції залишаються незмінними.

Крім того, зазначається, що інкубаційний період, як перебіг хвороби, в даному випадку, скорочені.
Інкубація для Омікрону триває 3-7 днів.
Гострий період захворювання має середній термін 5-7 днів проти 10-14 днів для раніше відомих штамів COVID-19.

Як діагностується Омікрон?

Еталоном вважається ПЛР-тестування – назофарингеальний зішкріб (мазок), який дає достовірну інформацію про інфікування. Виконання аналізу рекомендують роботи не раніше, ніж через 72 години після інфікування, контактування з хворим.
Медичними установами та хворими самостійно широко застосовуються експрес-тести. Ви можете виконати його в домашніх умовах, чітко дотримуючись інструкції з використання. Хоч даний вид тестування не вважається еталонним, отримані результати допоможуть Вам прийняти рішення щодо ізоляції, а лікарю – стосовно тактики ведення Пацієнта.

Чи небезпечний Омікрон?

Попри поширення інформації, що новий штам менш небезпечний, ми зазначимо, що будь-яке вірусне захворювання несе загрозу здоров’ю. Це пояснюється станом здоров’я пацієнта, наявністю супутніх діагнозів та хвороб в анамнезі, присутністю ускладнюючих факторів, наприклад, несвоєчасного звернення за медичною допомогою, самолікування.
Лікарі стверджують, що Омікрон рідше викликає пневмонію та легеневу недостатність. Для нього характерний бронхіт.

Проте, зазначається, що навіть легкі форми Omicron можуть тягнути за собою так званий постковідний синдром – long-covid, для якого характерні:

  • неврологічні прояви. Головний біль, надмірна втомлюваність, апатія, панічні атаки тощо можуть виникати ще протягом кількох місяців після хвороби;
  • кардіологічні наслідки. Порушення серцевого ритму, присутність задишки, тахікардії та ін. В такому випадку варто звернутися до терапевта, кардіолога для проходження додаткового обстеження, наприклад, ЕХО серця, лабораторних досліджень;
  • проблеми з судинами. Подібні патології виявляються винятково спеціалістами із застосуванням УЗД-доплерографії та спеціальних лабораторних аналізів;
  • порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Якщо після одужання Ви маєте проблеми з ШКТ, відвідайте сімейного лікаря, гастроентеролога, пройдіть УЗД органів черевної порожнини для діагностики ймовірних хвороб та їх своєчасного лікування.

Омікрон, як і інші штами ковіду, вимагає самоізоляції та лікування відповідно до клінічної картини.

Ми сподіваємося, що Ви залишатиметесь здоровими та ретельно слідкуватимете за самопочуттям.

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds