Loading....

Низькодозова комп’ютерна томографія – НДКТ (Low-Dose CT, LDCT) є різновидом КТ, яка виконується зі зменшеною дозою опромінення, у порівнянні зі стандартним КТ-скануванням. Слід зазначити, що сучасні томографи, зокрема і ті, що встановлені у центрах МДЦ Експерт, дозволяють виконувати дослідження з мінімальною дозою опромінення без втрати якості отриманих зображень.

В яких випадках призначається НДКТ?

Низькодозова КТ здебільшого слугує профілактичним методом обстеження, покликаного виявити захворювання легень та органів грудної клітини на ранніх стадіях. Загалом, це єдине скринінгове дослідження, що рекомендований для попередження раку легень.
Наприклад, в США діє рекомендація щодо виконання LDCT усім людям, які досягли віку 55-ти років та при цьому вважаються/вважалися важкими курцями. Тобто, якщо людина наразі палить або ж кинула паління протягом останніх 15-ти років, з превентивною метою вона має щорічно проходити низькодозову томографію для запобігання розвитку раку легень.
Україна не є винятком по захворюваності в даній категорії. Рак легень в нашій країні посідає 2 місце за поширеністю серед онкологічних діагнозів. Саме тому НДКТ буде доцільним для наших співгромадян.

До груп ризику належать люди:

  • які систематично палять. Важким тютюнопалінням вважається, якщо на добу Вам потрібна пачка сигарет. Люльки, сигари, різнотипні альтернативні методи паління, а також пасивне паління належать до переліку негативних факторів;
  • котрі працюють у важких умовах, постійно вдихаючи випари, гази, частки пилу, хімікати тощо;
  • мешканці регіонів з несприятливими екологічними умовами;
  • зі спадковими, вродженими аномаліями розвитку легень або ж ті, у кого є хронічні захворювання легень, супутні ускладнювальні діагнози, обтяжений анамнез і т.д..

Які переваги має низькодозова КТ?

Керуючись власним практичним досвідом та доказовими науковими фактами, можемо зробити висновки, що НДКТ має наступні плюси:

  • є інформативнішою за стандартну рентгенографію, оскільки, дозволяє виявити найменші зміни у стані органів грудної клітини та вірно їх інтерпретувати;
    НДКТ органів грудної клітини може надати інформацію щодо супутніх захворювань, наприклад, ХОЗЛ (хронічного обструктивного захворювання легень), емфіземи, проблем із серцево-судинною системою тощо;
  • має високу точність результатів при нижчій дозі опромінення;
  • знаходиться у дійсно доступній ціновій категорії, адже, не потребує додаткових витрат. Ознайомитися з цінами на КТ ОГК в наших діагностичних центрах Ви завжди можете у відповідних розділах сайту;
  • неінвазивна, короткотривала та безболісна процедура, яка не вимагає від пацієнта підготовки.

Доведено, що якісна діагностика на ранніх стадіях дозволяє попередити до 80% випадків смертності від раку легень.

Наразі для підвищення точності та швидкості виявлення легеневих вузлів рентгенологом, використовується спосіб подвійного зчитування. Дослідження показують, що при використанні такої опції частота виявлення вузлів збільшилася з 64% до 79%. Це не говорить про частоту діагностування раку легень за показниками КТ, але дає змогу оцінити більшу кількість підозрілих знахідок. Про характер вузлів висновки робить винятково лікар-рентгенолог на підставі загальної картини.

Отже, низькодозова комп’ютерна томографія – чудова альтернатива рутинній рентгенографії, адже має в більше, ніж 3 рази, вищу точність.
Для НДКТ не потрібно додатково готуватися, варто лише вчасно записатися на дослідження у діагностичний центр, який є у Вашому населеному пункті.

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds