Loading....

#AmberforAppendixCancer
Під цим гаслом проводиться світова інформаційна кампанія, яка має на меті привернути увагу до рідкісного раку – раку апендикса.

Що таке рак апендикса?
Рак апендикса виникає, коли клітини апендикса стають ненормальними, продовжують рости та утворюють масу, яка називається пухлиною.

Тип утворення визначається клітинами, які залучені до процесу. Пухлини можуть мати доброякісний чи злоякісний характер.

Найпоширенішими видами раку апендикса є:

 • Муцинозна аденокарцинома – починається в епітеліальних клітинах, які вистилають внутрішню частину апендикса. Вони можуть виробляти муцин (желеподібну речовину) і поширюватися на інші частини тіла.
 • Нейроендокринні пухлини (NETs) – вони утворюються в нейроендокринних клітинах всередині апендикса. Апендикулярні мережі часто знаходяться на кінчику апендикса.
  Келихоподібно-клітинна карцинома (GCC) – має ознаки як NET, так і аденокарциноми, але за поведінкою більше нагадує аденокарциному, яка може бути більш агресивною.
 • Аденокарцинома товстого кишківника – може вести себе як рак товстої кишки і часто виявляється біля основи апендикса.

Рак апендикса зустрічається рідко, і найчастіше зустрічається у людей віком від 40 до 60 років.

Важливо розуміти, що часто симптоми раку апендикса відсутні. А коли ознаки з’являються, їх часто пропускають або неправильно діагностують, оскільки вони імітують інші захворювання або настільки розпливчасті, що їх постійно ігнорують. Тим часом рак прогресує, що робить його ще більш складним для лікування, коли він нарешті правильно діагностований. Насправді значна велика частина випадків раку апендикса не діагностується належним чином, поки хвороба вже не поширилася.

Діагностика раку апендикса
Рак апендикса часто виявляють під час операції на черевній порожнині з приводу іншого захворювання або після апендектомії (хірургічного видалення апендикса) у разі підозри на апендицит.

Якщо лікар встановлює підозру на наявність раку апендикса, ви обов’язково потребуватимете додаткового обстеження. Тим досліджень встановлює лікар. Виконання рекомендацій у даному випадку – обов’язкове, адже вчасна діагностика рятує життя.

Лабораторні дослідження
Аналізи крові включатимуть можуть включати загальний, біохімічний, аналізи на визначення окремих онкомаркерів тощо.

Комп’ютерна томографія
КТ – це рентгенологічне дослідження, неінвазивне. Завдяки даному обстеженню вдається отримати зображення пошарових, надтонких “зрізів” людського тіла. Якщо мова йтиме про діагностику раку, проводиться зазвичай КТ з контрастом для чіткої візуалізації усіх типів тканин і структур в зонах сканування.

Під час обстеження ви будете лежати на столі, який рухається всередину сканера та виходить із нього. КТ займає близько 10-30 хвилин .

МРТ – магнітно-резонансна томографія
МРТ-сканування дає детальні зображення поперечного перерізу вашого тіла та може показати ступінь будь-якої пухлини. За наявності показань виконується МРТ з контрастом.

Ви ляжете на стіл, який ковзає у велику металеву трубу, відкриту з обох кінців. МРТ займає приблизно 30-90 хвилин.

УЗД
Звукові хвилі використовуються для створення зображень внутрішньої частини вашого тіла. Вас попросять лягти, на необхідну частину тіла нанесуть гель, а потім невеликим пристроєм (датчиком) переміщатимуться по цій ділянці. УЗД займає близько 15 хвилин і є безболісним.

Діагностична лапароскопія
Для діагностичної лапароскопії застосовується своєрідна трубка з камерою на кінці (лапароскоп), яка вставляється в черевну порожнину для огляду внутрішньої порожнини. Лапароскопія проводиться під загальним наркозом.

Біопсія
Якщо ваш лікар побачить будь-які аномальні або незвичайні на вигляд ділянки, він може видалити невеликий зразок тканини для більш детального дослідження. Далі отриманий фрагмент тканин відправляється на патогістологічне дослідження, щоб перевірити наявність ознак захворювання або раку.

Які ознаки раку апендикса?
Іноді у людей з раком апендикса не розвиваються жодні симптоми. Коли виникають тривожні ознаки, вони можуть мати індивідуальний характер.
Симптоми раку апендикса можуть включати:

 • Апендицит (запалення або інфекція апендикса).
 • Здуття живота.
 • Біль у животі.
 • Тазовий біль.
 • Накопичення рідини в черевній порожнині (асцит).
 • Зміни в роботі кишечника.
 • Нудота і блювання.
 • Збільшення обсягу талії.
 • Проблеми з фертильністю.

Завжди будьте уважні до себе та близьких і вчасно звертайтесь до лікарів!

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds