Loading....

Ротавірус – один із найпоширеніших та найзаразніших вірусів, що викликають діарею. Його в народі ще називають “кишковий грип”. Наразі існує вакцинація від ротавірусу для малюків до 24 тижнів від народження, оскільки, діти молодшого віку вважаються максимально вразливою категорією пацієнтів.

Залежно від ступеню складності та інтенсивності вираженості симптомів, визначається і тип лікування хвороби: амбулаторно – в домашніх умовах або ж стаціонарно в лікарні при складних випадках.
Для зимово-весняного періоду, складних побутових умов, дитячих колективів ротавірус є, на жаль, поширеною проблемою.

Симптоми ротавірусу

Ознаки хвороби виникають протягом перших двох діб після контакту з вірусом. Спочатку з’являються блювота та підвищена температура, потім – діарея, що може тривати 2-7 днів. Усі прояви можуть супроводжуватися також болями в животі та загальною слабкістю.
Ротавірус у дорослих викликає симптоми меншої інтенсивності. Перебіг зазвичай легший, ніж у дітей та схожий на звичайний розлад кишківника.

Симптоми ротавірусу, при яких варто звертатися до лікаря:

  • тривала діарея – більше 24 годин, неможливість контролювати дефекацію;
  • часта блювота та неможливість вживати будь-яку їжу чи рідину через рот;
  • наявність у калі кров’янистих, гнійних вкраплень, кал чорного кольору або “смоляний”;
  • температура тіла вище 39 *С у дітей і 39,4 *С у дорослих;
    присутні ознаки зневоднення. Цей стан особливо небезпечний для малят, адже зневоднення у них настає швидко. Ознаками є: плач без сліз, відсутність сечовипускання,
  • надмірна сухість в роті та сухість слизових оболонок, сонливість;
  • втрата свідомості, відсутність реакції на звернення, прострація тощо;
  • ускладнення супутніх хронічних хвороб, особливо, для онкохворих, людей в імуносупресивному стані, з захворюваннями серцево-судинної, ендокринної системи тощо.

Як передається ротавірус?

Ротавірус дуже стійкий до навколишніх умов, може тривало жити навіть в холодильнику. Чудово передається від людини до людини, потрапляє в організм з грязними руками, особливо, після туалету.

Люди, інфіковані ротавірусом, виділяють вірус разом з фекаліями. Тому при догляді за хворою людиною варто бути дуже обережними та приділяти увагу гігієні рук.
Виділяючись з організму разом з випорожненнями, вірус потрапляє в навколишнє середовище. Це підвищує ризики зараження інших осіб. Хворий може бути заразним ще за кілька днів до появи перших симптомів, протягом усієї хвороби та ще кілька днів після зникнення симптомів.

НАЙКРАЩА ПРОФІЛАКТИКА – ВАКЦИНАЦІЯ НЕМОВЛЯТ ТА ДОТРИМАННЯ ВИМОГ ДО ОСОБИСТОЇ ГІГІЄНИ І ОБРОБКИ ПОВЕРХОНЬ, ПРЕДМЕТІВ, ПРОДУКТІВ.

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds