Loading....

Пухлини головного мозку дуже підступні. Вони можуть виникати і розвиватися, не викликаючи жодних симптомів. Не всі пухлини є раком, часто діагностуються і доброякісні утворення головного мозку. Проте, будь-який із зазначених станів обов’язково потребує якісною, точної діагностики та відповідного лікування.

Від розміру, локалізації, походження пухлини залежить і наявність симптомів, і загальний стан пацієнта. Звичайно, найкращим варіантом є раннє виявлення, адже це дозволяє вчасно і ефективно відреагувати на ситуацію і отримати лікування.

Оперативність дій особливо важлива при злоякісних (ракових) пухлинах, адже вони здатні до швидкого росту та руйнівного впливу на тканини мозку і розташовані поруч.
Доброякісні пухлини ростуть повільніше, але при збільшенні можуть тиснути на окремі ділянки мозку, нерви і судини, значно погіршуючи якість вашого життя і навіть несучи загрозу.

Основні типи пухлин головного мозку
Ми вас здивуємо, але існує більше 120 типів пухлин головного мозку. Вони відрізняються походженням, типом клітин.
Нижче наведемо найпоширеніші типи пухлин головного мозку, які зазвичай є доброякісними, виділені Johns Hopkins Medicine.

Менінгіома
Менінгіома є найпоширенішою первинною пухлиною головного мозку, на яку припадає понад 30% усіх пухлин головного мозку. Менінгіоми виникають у мозкових оболонках, трьох зовнішніх шарах тканини, які покривають і захищають мозок безпосередньо під черепом.

У жінок менінгіоми діагностуються частіше, ніж у чоловіків. Близько 85% менінгіом є доброякісними, повільно зростаючими пухлинами. Майже всі менінгіоми вважаються доброякісними, але деякі менінгіоми можуть бути стійкими та повертатися після лікування.

Аденома гіпофіза
Аденома – тип пухлини, що росте в тканинах залози, є найпоширенішим типом пухлини гіпофіза . Аденоми гіпофіза розвиваються з гіпофіза і мають тенденцію до повільного росту. Близько 10% первинних пухлин головного мозку діагностуються? як аденоми. Вони можуть викликати проблеми із зором та ендокринологічні проблеми. На щастя для хворих на них, аденоми є доброякісними і піддаються хірургічному та/або медикаментозному лікуванню.

Краніофарингіома
Ці доброякісні пухлини ростуть поблизу гіпофіза і можуть виглядати як солідні пухлини або кісти. Краніофарингіоми часто тиснуть на нерви, кровоносні судини або частини мозку навколо гіпофіза. Як і аденоми, вони також можуть викликати проблеми із зором та ендокринологічні проблеми. Зазвичай вони вражають дітей і підлітків, а також дорослих старше 50 років.

Шваннома
Акустичні невроми (вестибулярні шванноми) — це доброякісні, повільно зростаючі пухлини нерва, який з’єднує вухо з мозком. Менше 8% первинних пухлин головного мозку є акустичними невриномами.
Зазвичай вони розвиваються у дорослих людей середнього віку, ростуть на оболонці нерва — покриві, що оточує нервові волокна — і часто спричиняють втрату слуху. Шванноми також можуть вражати трійчастий нерв. Це так звані шванноми трійчастого нерва, які зустрічаються набагато рідше, ніж вестибулярні шванноми, і можуть викликати біль в обличчі.

Ангіофіброма носоглотки
Назофарингеальна ангіофіброма, також відома як юнацька назофарингеальна ангіофіброма, — це доброякісна пухлина основи черепа в носі, яка зазвичай діагностується у хлопчиків-підлітків. Це найпоширеніша доброякісна пухлина носоглотки (простір на задній частині носа, який з’єднує ніс із ротовою порожниною). Він поширюється на ділянки навколо носа, викликаючи такі симптоми, як закладеність і носова кровотеча.

Пухлина судинного сплетення
Пухлини судинного сплетення — це рідкісні пухлини, які зустрічаються в судинному сплетенні — частині мозку в його шлуночках, яка виробляє спинномозкову рідину. Близько 90% цих пухлин є доброякісними. Найчастіше вони виникають у дітей віком до 2 років і можуть викликати гідроцефалію , накопичення спинномозкової рідини, коли вони ростуть. Це може призвести до збільшення тиску на мозок і збільшення черепа. Рідкісним злоякісним типом пухлини судинного сплетення є карцинома судинного сплетення.

Дисембріопластична нейроепітеліальна пухлина
Це тип нейронально-гліальної пухлини головного мозку — вона складається із суміші нейронів і опорних клітин. Дисембріопластичні нейроепітеліальні пухлини – це рідкісні доброякісні пухлини, які виникають у тканинах, що покривають головний і спинний мозок. Ці пухлини, як правило, у дітей і підлітків, можуть викликати судоми. Інші нейронально-гліальні пухлини мозку включають гангліогліоми, гангліоцитоми та розеткоутворюючі пухлини.

Нейрофіброма
Нейрофіброми — це доброякісні, зазвичай безболісні пухлини, які можуть рости на нервах будь-де в тілі. У деяких випадках ці м’які м’ясисті новоутворення розвиваються в головному мозку, на черепних нервах або спинному мозку. Множинні нейрофіброми є симптомом генетичного захворювання під назвою нейрофіброматоз типу 1 (NF1) .

Гемангіобластома
Гемангіобластоми — це доброякісні пухлини кровоносних судин, які можуть утворюватися в головному мозку. Ці пухлини часто можна видалити хірургічним шляхом. У рідкісних випадках вони можуть з’являтися на кількох ділянках і бути симптомом спадкової хвороби фон Гіппеля-Ліндау . У цьому випадку можуть бути рекомендовані різні тести та відвідування фахівця, наприклад офтальмолога чи генетика.

Хондрома
Хондроми – це дуже рідкісні доброякісні пухлини, що складаються з хряща. Вони можуть розвиватися в хрящах основи черепа та навколоносових пазух, але вони також можуть вражати інші частини тіла, такі як руки та ноги. Хондроми зазвичай виникають у пацієнтів віком від 10 до 30 років. Хоча ці пухлини ростуть повільно, вони можуть з часом спричинити перелом кістки або занадто сильно розростатися, створюючи тиск на мозок.

Гігантоклітинна пухлина
Гігантоклітинні пухлини, названі через свої надзвичайно великі клітини, є рідкісними пухлинами кісток, які зазвичай вражають кістки ніг і рук. Вони також можуть бути виявлені в черепі. Більшість гігантоклітинних пухлин є доброякісними і виникають у пацієнтів у віці від 20 до 40 років.

Остеома
Остеоми — це доброякісні пухлини кісток (новий ріст кісток), які зазвичай розвиваються на основі черепа та кістках обличчя. Загалом ці повільно зростаючі пухлини не викликають симптомів. Однак якщо великі остеоми ростуть у певних ділянках мозку, вони можуть викликати проблеми з диханням, зором або слухом.
Наступного разу ми розглянемо типи злоякісних пухлин головного мозку, а також методи діагностики пухлин головного мозку, які виконуються для встановлення діагнозу, передопераційної підготовки та контролю лікування.

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds