Loading....

Наразі проблеми зі сном знайомі усім нам. Кожен обирає метод їх розв’язання конкретно для себе. Комусь допомагає мінімазація стресу, способи релаксації, зміна способу життя та звичок, а для інших ефективним методом є прийом медикаментозних засобів.

Зазначимо відразу, що самостійне призначення снодійних чи заспокійливих виключене, адже вибір діючої речовини і її дозування має виконуватись винятково лікарем після ретельного вивчення анамнезу і аналізу стану пацієнта.

Якщо ви боретеся з серйозним життєвим стресом, таким як втрата роботи, житла, розлучення або смерть у сім’ї, яка не дає вам спати вночі, ваш лікар може прописати снодійне на тиждень або два, щоб допомогти отримати такий необхідний відпочинок.

Снодійне — це тимчасове рішення. Вони є мостом — тим, що допомагає зламати шаблон і допомагає людям повернутися до оптимального графіку відпочинку в межах умов, в яких ви перебуваєте.

За даними Фонду сну, їх також можна приймати, щоб допомогти впоратися з безсонням, зміною часових поясів або іншою тимчасовою проблемою, яка не дає вам спати вночі.

Коли ви приймаєте снодійне, що відпускається за рецептом, протягом тривалого часу, ваше тіло звикає до препарату, каже Пріті Девнані, доктор медичних наук, штатний лікар Центру розладів сну клініки Клівленда .

По суті, вам знадобляться все більші й вищі дози, щоб отримати той самий ефект сну.

«Ліки для сну не слід використовувати довгостроково. Їх слід приймати «за потребою» і, якщо можливо, не щовечора», — каже доктор Девнані.

Ви не повинні приймати снодійне довше двох тижнів, щонайбільше, каже Клайн. Вони покликані допомогти вам відновити нормальний режим сну. Наприклад, якщо вам важко заснути в бажаний час, ви можете прийняти снодійне, щоб допомогти вам адаптуватися до свого розкладу сну. Після цього слід припинити їх прийом.

Існує вагома причина, чому лікарі не призначають снодійне більше двох тижнів: якщо ви будете їх дотримуватися, ви можете стати надмірно залежними від них, щоб допомогти вам дрімати. Коли ви закінчите свій рецепт, ваше безсоння може стати гіршим, ніж раніше.

Клайн каже, що якщо ви занадто залежні від снодійних, вам, можливо, доведеться попрацювати з лікарем, щоб повільно відмовитися від препарату, зменшуючи дозу з кроком на 15-25 відсотків, щоб ваше тіло поступово пристосувалося до прийому все меншої дози ліків.

Деякі пацієнти направляються до психолога для терапії, щоб вирішити основні проблеми, пов’язані з їх безсонням, або ваш лікар може рекомендувати проконсультуватися зі спеціалістом зі сну, щоб допомогти вам дізнатися про гігієну сну та допомогти покращити розпорядок сну. «Це може бути дуже страшно, якщо ви витратили місяці або роки в основному на ліки для сну», — каже Клайн.

Девнані зазначає, що люди, які раптово припиняють приймати снодійне після регулярного прийому, також стикаються з симптомами відміни. Вони можуть включати неспокій, тривогу, тремтіння та нудоту, згідно з InformedHealth.org, публікацією Інституту якості та ефективності охорони здоров’я.

Будь ласка, ставтеся уважно до власного здоров’я та звертайтеся за допомогою до лікарів. Прийде час, і ми зможемо спати без повітряних і внутрішніх тривог, але ми маємо дочекатися здоровими

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds