Loading....

Станом на сьогодні ми відмічаємо проблему порушення культури харчування. Це пов’язано з ритмом життя, дефіцитом часу, зниженням фізичної активності, доступністю великою кількості продуктів швидкого приготування, фаст фуду. Таким чином, ми власноруч порушуємо режим харчування. Як наслідок, ми маємо збільшення маси тіла та розвиток ожиріння в короткі терміни.

Надмірна вага або ожиріння можуть серйозно вплинути на здоров’я. Надлишок жиру призводить до серйозних наслідків для здоров’я, таких як серцево-судинні захворювання (в основному хвороби серця та інсульт), діабет 2 типу, захворювання опорно-рухового апарату, такі як остеоартрит, і деякі види раку (ендометрія, молочної залози та товстої кишки). Ці умови призводять до погіршення якості життя, психологічних проблем та значної втрати працездатності.

Досягнення та підтримка здорової ваги може допомогти запобігти цим проблемам, зупинити їх погіршення або навіть змусити їх зникнути. Якщо самостійно ви не можете впоратись з надмірною масою тіла або ваші зусилля не призводять до результату, обов’язково слід звернутися за допомогою до лікаря, який допоможе встановити причину набору маси та подолати саме її.

Ризики для здоров’я через надмірну вагу та ожиріння

 • Цукровий діабет 2 типу – це захворювання, яке виникає, коли рівень глюкози в крові , який також називають цукром у крові, занадто високий. Майже 9 з 10 людей з діабетом 2 типу мають надмірну вагу або ожиріння.
 • Гіпертонія виникає через те, що серце змушене працювати посилене, щоб забезпечити кровообіг у вашому тілі. Високий кров’яний тиск може навантажувати ваше серце, пошкоджувати кровоносні судини та підвищувати ризик серцевого нападу , інсульту , захворювання нирок
 • Хвороба серця – це термін, який використовується для опису кількох проблем зі здоров’ям, які впливають на ваше серце, таких як серцевий напад, серцева недостатність, стенокардія, порушений серцевий ритм.
 • Інсульт трапляється, коли кровоносна судина в головному мозку або шиї закупорюється або лопається, перекриваючи приплив крові до частини мозку. Інсульт може пошкодити мозкову тканину і позбавити вас можливості говорити або рухати частинами тіла.
  Відомо, що надмірна вага та ожиріння підвищують артеріальний тиск, а високий кров’яний тиск є основною причиною інсультів.
 • Метаболічний синдром – це група станів, які підвищують ризик серцевих захворювань, діабету та інсульту. Щоб діагностувати метаболічний синдром, ви повинні мати принаймні три з перерахованих нижче станів
 1. великий розмір талії
 2. високий рівень тригліцеридів у вашій крові
 3. надмірний рівень холестерину
 4. гіпертонія
 5. високий рівень глюкози в крові натще
 6. низький рівень холестерину ЛПВЩ
 • Жирова хвороба печінки розвивається, коли у печінці накопичується жир , що може призвести до серйозного пошкодження печінки, цирозу або навіть печінкової недостатності. Ці захворювання включають неалкогольну жирову хворобу печінки (НАЖХП) і неалкогольний стеатогепатит (НАСГ).
 • Деякі види раку. Чоловіки з надмірною вагою або ожирінням мають вищий ризик розвитку раку товстої кишки, прямої кишки та зовнішньої ланки простати. Серед жінок із надмірною вагою або ожирінням рак молочної залози, слизової оболонки матки та жовчного міхура зустрічається частіше
 • Проблеми з диханням. Надмірна вага та ожиріння також можуть вплинути на роботу ваших легенів, а надмірна вага підвищує ризик проблем з диханням.
 • Остеоартроз – це поширена довготривала проблема зі здоров’ям, яка викликає біль, набряк, скутість і обмеження рухливості у ваших суглобах. Ожиріння є провідним фактором ризику остеоартриту колінних, стегнових і гомілковостопних суглобів. Надмірна вага або ожиріння можуть підвищити ризик розвитку остеоартриту через додатковий тиск на суглоби та хрящі.
 • Подагра – це вид артриту зовнішнього зв’язку, який викликає біль і набряк у ваших суглобах. Подагра розвивається, коли в суглобах накопичуються кристали сечової кислоти. Фактори ризику включають ожиріння, чоловічу приналежність, високий кров’яний тиск і вживання їжі з високим вмістом пуринів. До цих продуктів відносять червоне м’ясо, печінку та анчоуси.
  Подагра лікується в основному медикаментами. Втрата ваги також може допомогти запобігти та лікувати подагру.
 • Захворювання жовчного міхура і підшлункової залози. Надмірна вага та ожиріння можуть підвищити ризик розвитку захворювань жовчного міхура, таких як жовчнокам’яна хвороба та холецистит. У людей з ожирінням може бути підвищений рівень холестерину в жовчі, що може спричинити жовчні камені. У них також може збільшуватись жовчний міхур та порушуватись його функція.
 • Захворювання нирок передбачає стан, при якому нирки пошкоджені й не можуть фільтрувати кров належним чином. Ожиріння підвищує ризик розвитку діабету та високого кров’яного тиску, які є найпоширенішими причинами хронічної хвороби нирок (ХХН). Навіть якщо у вас немає діабету чи високого кров’яного тиску, ожиріння може збільшити ризик розвитку ХХН і прискорити його розвиток.
 • Проблеми з вагітністю можуть полягати у розвитку гестаційного діабету, преклампсії (високий тиск під час вагітності), значному додатковому збільшенні маси тіла протягом вагітності, потребі у кесареві розтині тощо.
 • Проблеми з фертильністю. Ожиріння підвищує ризик розвитку безпліддя. Безпліддя у жінок означає неможливість завагітніти після року спроб або завагітніти, але не виносити вагітність до кінця. Не варто також забувати про порушення ментсруального циклу, овуляції у жінок з надмірною масо тіла. Для чоловіків це означає проблеми із запліднення, оскільки, значне ожиріння провокує проблеми з якістю сперми.
 • Проблеми статевої функції. Ожиріння також може збільшити ризик розвитку проблем із статевою функцією. Надмірна вага або ожиріння підвищують ризик розвитку еректильної дисфункції (ЕД), стану, при якому чоловіки не можуть отримати або зберегти ерекцію, достатню для задовільного статевого акту.
  Кілька досліджень вивчали, як ожиріння може вплинути на жіночу сексуальну функцію, сприяючи таким проблемам, як втрата сексуального бажання, нездатність стати або залишатися збудженим, неможливість отримати оргазм або виникнення болю під час сексу.
 • Проблеми з психічним здоров’ям. Окрім збільшення ризику розвитку проблем із фізичним здоров’ям, ожиріння також може впливати на психічне здоров’я, збільшуючи ризик розвитку:
 1. тривалого стресу
 2. проблем із пропорціями та зовнішнім виглядом тіла
 3. низької самооцінки
 4. депресії
 5. розладів харчової поведінки

Дослідження показують, що люди з надмірною вагою або ожирінням також можуть стикатися з упередженнями, пов’язаними з вагою, у школі та на роботі, що може завдати довгострокової шкоди якості їхнього життя. Встановлено, що втрата зайвої ваги покращує образ тіла та самооцінку та зменшує симптоми депресії.

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds