Loading....

Використання магнітно-резонансної томографії в діагностиці гінекологічних захворювань дозволяє отримувати вичерпну та коректну інформацію гінекологам-клініцистам. Хоча УЗД залишається першим засобом скринінгу для оцінки матки та придатків, МРТ органів малого тазу вважається наступним методом візуалізації.
За допомогою магнітно-резонансної томографії можливо ідентифікувати аденоміоз, визначити розміри і локалізацію міоми матки, точніше визначити чи спростувати наявність ендометріозу тощо, набагато точніше, ніж з використанням УЗД.

Питому вагу має МРТ в обстеженні та веденні онкологічних пацієнток. МР-сканування найточніше визначає локалізацію злоякісних новоутворень малого тазу та часто застосовується для диференціювання походження утворень в матці чи яєчниках.
МРТ органів малого тазу виконується винятково за наявності клінічних показань за направленням гінеколога, онколога, уролога, хірурга та ін. Відповідно до клінічної картини, лікар у скеруванні вказує передбачуваний або наявний діагноз, вказує мету діагностики.

Показання для проведення МРТ в гінекології

В гінекологічній практиці МР-діагностика використовується для верифікації окремих діагнозів, як метод моніторингу для онкопацієнтів, в післяопераційному нагляді тощо.

Обстеження призначається у наступних випадках:

 • при довготривалих больових відчуттях в області малого тазу за неможливості встановити причину іншим шляхом;
 • при підозрі або наявності онкологічної патології органів малого тазу, для виключення, пошуку метастаз, вторинного ураження;
 • за наявності запальних процесів, які потребують точної діагностики;
 • у випадку виявлення доброякісних новоутворень;
 • при порушенні репродуктивної функції, безплідді, непрохідності маткових труб;
 • у разі виникнення підозри на позаматкову вагітність, якщо УЗ-візуалізація не є інформативною;
 • при хворобах сечовидільної системи, ділянки кишківника, що знаходиться у даній області;
 • якщо присутня або підозрюється гематурія – кровотеча із сечовивідних шляхів;
 • динамічний моніторинг пацієнтів, які проходять хіміотерапію, променеву терапію. Для кожного випадку визначається своя кратність проведення обстежень для аналізу відгуку на лікування;
 • при наявності спадкових, вроджених, набутих аномалій розвитку органів малого тазу;
 • в межах передопераційної підготовки або у якості післяопераційного контролю за станом пацієнтки;
 • при травмуванні органів малого тазу для оцінки типу, розповсюдженості та рівня пошкодження;
 • у якості додаткового методу візуалізації, якщо проведені раніше не дали відповіді на поставлені запитання.

Переваги застосування МРТ органів малого тазу в гінекологічній практиці

У порівнянні з іншими методами діагностики, магнітно-резонансна томографія має ряд значних переваг.

До них належать:

 • є незамінним інструментом в оцінці злоякісних захворювань. При підозрі чи наявності гінекологічних злоякісних новоутворень, МРТ – метод вибору, адже є найбільш інформативним для діагностики раку шийки матки чи ендометрію.
  При використанні МРТ у діагностиці утворень придатків було встановлено, що МРТ має загальну точність 91-93% у характеристиці як доброякісних, так і злоякісних новоутворень.
  Для МРТ органів малого тазу з контрастним підсиленням виявлення доброякісних знахідок становить 93%, злоякісних – 95%;
 • МРТ-візуалізація перевершує КТ відносно контрастного розрішення м’яких тканин та дає більш детальну інформацію про ураження малого тазу, що звужує диференціальну діагностику гострих гінекологічних захворювань. МРТ може допомогти у діагностиці кровотечі, показавши зміни інтенсивності сигналу в вогнищах ураження;
 • висока інформативність дослідження. При вичерпній інтерпретації зображень досягається найвища точність у постановці діагнозу;
 • є додатковим методом у діагностиці ендометріозу. Ендометріоз – це позаматкове розповсюдження тканин ендометрію. Золотим стандартом діагностики і стадіювання ендометріозу вважається лапароскопія. Проте МРТ допомагає виявити ураження, приховані при лапароскопії злуками. МРТ має чутливість 90%, специфічність 98% та загальну точність 96% для ідентифікації ендометріом у пацієнток з клінічною підозрою на ендометріоз та утворення придатків;
 • МРТ – основний метод діагностики для оцінки лейоміом до та після лікування емболізацією маткової артерії. Крім того, мр-сканування дає змогу відрізнити вогнищевий аденоміоз від лейоміоми, особливо, враховуючи, що ці захворювання часто співіснують. Це допомагає гінекологам надалі обрати вірну тактику лікування, адже для обох діагнозів вона різна;
 • хоч МРТ не рекомендується у якості скринінгу при діагностиці раку ендометрію, але є важливим інструментом для визначення стадії встановленої карциноми ендометрію. МРТ ОМТ з контрастуванням дозволяє розпізнавати поверхневі та глибокоінвазивні пухлини. Це може суттєво вплинути на тактику хірургічного втручання, перед- та післяопераційного лікування. Встановлено, що МРТ демонструє кращі результати, ніж КТ та УЗД, в оцінці інвазії міометрія, розширення шийки матки та ураження вузлів.

До плюсів даного методу ми, в свою чергу, додамо абсолютну безпечність та неінвазивність. При виконанні МРТ відсутнє будь-яке променеве навантаження на організм пацієнта, що дозволяє виконувати обстеження з тією частотою, якої потребує ситуація.

МРТ органів малого тазу з контрастом або ж без ( за направленням лікаря) Ви можете виконати в окремих діагностичних центрах МДЦ Експерт: у м. Дніпро, м. Житомир, м. Суми. Всі підрозділи оснащені новітніми, високотехнологічними томографами, що гарантує високу точність отриманих томограм. А команда лікарів-рентгенологів, зі свого боку, забезпечують коректну та фахову інтерпретацію результатів дослідження.

Будьте уважні: МРТ ОМТ потребує попереднього запису та нескладної підготовки. При записі поцікавтеся у координатора, що потрібно виконати перед обстеженням для того, щоб сканування було вірним та інформативним.

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds