Loading....

Магнітно-резонансна урографія (МР-урографія) – один із найбільш інформативних неінвазивних методів візуалізації аномалій та патологій нирок і сечовивідних шляхів у пацієнтів різного віку та статі.

МР-урографія є клінічно корисною для оцінки підозрюваної обструкції сечовивідних шляхів, гематурії та вроджених аномалій, а також хірургічно зміненої анатомії.

Дане обстеження вимагає попередньої підготовки пацієнта задля підвищення якості результатів.
МР-урографія має кращу контрастну роздільну здатність, ніж КТ-урографія, без впливу іонізуючого випромінювання.

Показання для проведення магнітно-резонансної урографії

МРТ-урографія (МРУ) може бути використана для ретельної оцінки ниркової паренхіми, чашково-мискової системи та решти сечовивідних шляхів.
Основними показаннями для виконання МР-урографії є:

 • для демонстрації сечовидільної системи або рівня обструкції при погано функціонуючій нирці або обструкції сечовивідної системи
 • вроджені аномалії сечовидільної системи
 • оцінка донора ниркового трансплантата
 • післяопераційні, посттравматичні зміни структур системи та органів
 • онкопатології

МРТ може грати вирішальну роль у скринінгу пацієнтів із спадковими захворюваннями, що вражають нирки, такими як хвороба фон Гіппеля Ліндау, яка характеризується гемангіобластомами ЦНС із високою поширеністю ниркових кіст, ангіом і нирково-клітинного раку.
МР-урографія настільки ж ефективна, як екскреторна урографія, ультразвукове дослідження та методи ядерної медицини для дослідження більшості дитячих уропатологічних станів і для дослідження вроджених аномалій.
Використання МРТ полегшує одночасну оцінку нирок, сечоводів, ниркових артерій, ниркових вен і нижньої порожнистої вени, що корисно для оцінки ниркової паренхіми, перинефральної та периуретеральної пухлини.

Здатність МРТ надавати детальну інформацію щодо анатомії, функції та дренажу в одному дослідженні без використання іонізуючого випромінювання відрізняє його від звичайних методів візуалізації. Як додаткова перевага, його можна використовувати у пацієнтів з алергією на контрастні речовини або з порушенням функції нирок.

Протипоказання до проведення МР-урографії

Протипоказання до проведення дослідження можуть носити індивідуальний характер, враховуючи анамнез пацієнта та його поточний стан здоров’я.
До загальних протипоказань належать:

 • наявність металевих імплантів, фіксаторів в тілі, якщо матеріал не передбачає контакт з магнітним полем;
 • присутність в тілі електронних пристроїв будь-якого призначення: кардіостимуляторів, вживлених слухових апаратів тощо;
 • загострення хронічних хвороб, що може впливати на результати дослідження або ж процес проведення МРТ;
 • психічні розлади, епілепсія, виражений спастичний синдром та ін.;
 • вагітність – відносний протипоказ. Для вагітних встановлюється доцільність використання МРТ винятково лікарем на підставі клінічної картини та присутніх ризиків для здоров’я і життя.

Рекомендації:

 • заздалегідь записуйтесь на обстеження, оскільки обстеження може вимагати підготовки. Завжди дотримуйтесь рекомендацій щодо підготовки, адже від цього прямопропорційно залежить якість результатів дослідження;
 • попереджайте лікарів про наявність алергічних реакцій на препарати, супутні діагнози, проведені оперативні втручання та травми в зоні дослідження;
 • надавайте повний пакет медичної документації, яка стосується діагнозу. Особлива увага результатам попередніх МРТ, КТ. Обов’язково майте при собі диски з попередніми дослідженнями.

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds