Loading....

Пухлини головного мозку, про які ми говоримо уже в кількох публікаціях, для діагностики потребують якісної візуалізації. Сьогодні, на щастя, доступні високоточні методи дослідження.
Якщо ви помітили погіршення самопочуття, тривалий головний біль, запаморочення чи навіть періодичну втрату свідомості, насамперед слід звернутися до лікаря для огляду і призначення обстеження, скерування до вузького спеціаліста.

Перед візитом до лікаря, підготуйте наступну інформацію:

  • вичерпний перелік симптомів;
  • повний анамнез індивідуальний та сімейний стосовно наявності онкологічних захворювань у родичів найближчого ступеня спорідненості;
  • перелік супутніх хронічних хвороб, пройденого лікування, прийому препаратів тощо;
  • результати виконаних раніше досліджень, якщо проходили діагностику з цього ж приводу або мали онкопатології.

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) і комп’ютерна томографія (КТ) найчастіше використовуються для виявлення захворювань головного мозку. Ці методи дослідження майже завжди показують пухлину мозку, якщо вона є, виявляють метастази та судинні аномалії. Лікарі часто також можуть отримати інформацію про тип пухлини, виходячи з того, як вона виглядає на томограмі та де вона знаходиться в мозку.

Магнітно-резонансна томографія. МРТ головного мозку
Найточніший метод візуалізації пухлин головного мозку. Магнітно-резонансна томографія (МРТ) використовує потужне магнітне поле, радіочастотні імпульси та комп’ютеризовану систему для отримання детальних зображень органів, м’яких тканин, кісток та практично всіх інших внутрішніх структур тіла.
МРТ надає детальні зображення, які можуть виявити аномалії мозку, такі як пухлини та інфекції. МРТ має високу чутливість для виявлення пухлин і оцінки навколишньої області для визначення ступеня ураження.

МРТ головного мозку також використовується для передопераційного обстеження, як метод динамічного контролю за процесом лікування і ремісією.
Переваги МРТ зосереджені навколо її здатності виявляти аномалії, які можуть не відображатися або недостатньо чітко візуалізуватися на КТ. У випадках, коли на КТ можна відобразити лише неспецифічний масовий ефект, МРТ може визначити точний ступінь і розташування пухлини. Крім того, МРТ із підвищеною контрастністю та здатністю отримувати зображення в багатьох площинах може краще визначити точне розташування ураження відносно ключових нейроанатомічних структур. Це надзвичайно важливо для оптимального планування хірургічної та променевої терапії.

Також важливу роль у плануванні оперативних втручань та дослідженні судинних аномалій відіграє МР-ангіографія. На відміну від традиційної ангіографії, яка вимагає введення катетера в тіло, магнітно-резонансна ангіографія є набагато менш інвазивним і менш болючим дослідженням.

American Cancer Society також відзначає важливість окремих різновидів МР-досліджень: перфузію, спектроскопію та функціональну МРТ головного мозку:

  • Магнітно-резонансна перфузія: для цього тесту, також відомого як перфузійна МРТ, у вену швидко вводять контрастний барвник. Потім отримують особливий тип МРТ-зображення, щоб побачити кількість крові, що проходить через різні частини мозку та пухлини. Пухлини часто мають більше кровопостачання, ніж нормальні ділянки мозку. Швидко зростаюча пухлина може мати більш розгалужену систему кровопостачання.
  • Магнітно-резонансна спектроскопія (МРС) – окремий тип МРТ, який може виконуватися, як самостійне дослідження або ж у комплексі досліджень під час сканування. У цьому випадку відслідковуються біохімічні зміни в ділянці мозку (відображаються у вигляді графіків, які називаються спектрами, хоча також можна створити базові зображення). Порівняння результатів пухлини з результатами нормальної тканини мозку іноді може допомогти визначити тип пухлини (або швидкість її зростання), хоча для встановлення точного діагнозу часто потрібна біопсія пухлини. MRS також можна використовувати після лікування, щоб допомогти визначити, чи область, яка все ще виглядає аномально за іншим тестом, залишається пухлиною, чи це, швидше за все, рубцева тканина.
  • Функціональна МРТ (фМРТ): цей тест шукає незначні зміни кровотоку в активній частині мозку. Його можна використовувати, щоб визначити, яка частина мозку виконує таку функцію, як мова, думка, відчуття або рух. Лікарі можуть використовувати це, щоб допомогти визначити, яких частин мозку слід уникати під час планування операції чи променевої терапії. Це дослідження схоже на стандартну МРТ, за винятком того, що вас попросять виконувати певні завдання (наприклад, відповідати на прості запитання або рухати пальцями) під час сканування. Функціональна МРТ – складне дослідження, яке використовується доволі рідко, тому серед постачальників медичних послуг її виконують одиниці.

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds