МРТ (магнітно-резонансна томографія) використовується для отримання детальних зображень навколоносових пазух з метою виявлення уражень та патологій різного походження.
Проблеми, які можуть вражати ці пазухи, включають зокрема рак, травми, синусит (запалення пазух через накопичення рідини) тощо. Ваш лікар може порекомендувати МРТ у зв’язку з ненормальним носовим дренажем, втратою нюху, незрозумілими головними болями та болем у носових пазухах, виявленням пухлини, раку або носових поліпів (неракових утворень у пазухах), повторними носовими кровотечами чи травмами в області пазух.
Відповідь на те, що краще між МРТ і КТ, залежатиме від клінічного завдання та досліджуваного діагнозу. МРТ перевершує комп’ютерну томографію в окремих ситуаціях. Найбільш важливими є оцінка пухлин пазух і грибкових інфекцій пазух (обидва досить рідкісні патологічні утворення). Загалом, комп’ютерна томографія забезпечує кращий огляд кісткових структур, тоді як МРТ дає більше даних про м’які тканини.
В яких випадках призначають МРТ пазух носа?
- МРТ надзвичайно допомагає при ускладнених захворюваннях пазух носа.
- МРТ дозволяє відрізнити виділення та слизову оболонку від утворень.
- МРТ також корисна для визначення інвазії в основу черепа.
- МРТ також є методом вибору для виявлення внутрішньочерепного розширення синоназальних захворювань.
- МРТ необхідна для оцінки внутрішньочерепних ускладнень, таких як мозковий або епідуральний абсцес, субдуральна емпієма або синусовий тромбоз.
В окремих випадках (особливо ускладнених) МРТ та КТ можуть виконуватися комплексно для уточнення результатів і отримання вичерпної інформації стосовно ураження.
МРТ доцільна, якщо підозрюються:
- рак або пухлина
- носові поліпи
- гострий або хронічний синусит
- остеомієліт (інфекція в кістках пазух)
- орбітальний целюліт (інфекція в тканинах навколо ока)
Проведення МРТ навколоносових пазух
МРТ носових пазух не вимагає додаткової підготовки, якщо не передбачається контрастування чи сканування додаткових анатомічних зон, для дослідження яких передбачена підготовка.
Магнітно-резонансна томографія – неінвазивний метод візуалізації, який не використовує іонізуючого випромінювання. Саме тому сканування є абослютно безпечним для пацієнтів, які не мають особистих протипоказань, наприклад:
- металевих імплантів у тілі;
- вживлених електростимуляторів різного роду, слухових апаратів, водіїв ритму тощо;
- осколків куль, металевих решток після поранень;
- хвороб та станів, які унеможливлюють проведення дослідження (епілепсія, спастичний синдром, психічні розлади).
Обстеження виконується за призначенням лікаря. Ви маєте надати направлення, де буде вказано діагноз, метод виконання, зона сканування.
Обов’язково надайте рентгенологам медичну документацію та результати досліджень, які раніше проводились для вивчення даної ділянки.