Loading....

Осінньо-зимовий період завжди відзначався підвищеною захворюваністю на різноманітні вірусні інфекції. Сьогодні в умовах блекаутів та відсутності опалення, під час перебування у сховищах та місцях скупчення людей, шансів підхопити вірус чи застудитися набагато більше.
Досі ліків, які допоможуть позбавитися від застуди за 1-2 прийоми препарату, не існує. Проте, ви можете пришвидшити процес нормалізації стану, застосовуючи деякі засоби.

Вітамін С
Зазначимо відразу, що віт. С навряд чи допоможе попередити ГРВІ, але дійсно впливає на тривалість хвороби (це доведено відповідними дослідженнями).
Отже, приймаючи регулярно препарати віт. С скорочує тривалість застуди у дорослих на 8%, у дітей – до 14%. Також цей засіб допомагає полегшувати сам перебіг хвороби, тобто, вона протікатиме не так складно, як могла.

Добову дозу має встановити лікар, адже прийом максимальної кількості препарату може викликати побічні ефекти.
Також не варто очікувати перших симптомів для прийому вітаміну С, адже це мало впливатиме на ваш стан і тривалість хвороби. Слід систематично вживати рекомендовану дозу щодня з профілактичною метою.

Цинк
Дослідження говорять, що препарати з цинком допоможуть швидше одужати. В середньому тривалість застуди скоротилась на 33% у пацієнтів, які приймали цинк.
Будьте уважними з дозуванням та не перевищуйте рекомендованої лікарем кількості, адже це також може викликати деякі побічні ефекти.
Крім того, якщо ви приймаєте антибіотики, пеніциламін при артриті або ж окремі типи діуретиків, лікар має визначити доцільність прийому цинку, адже він може негативно впливати на ефективність основних препаратів.

Ехінацея
Мабуть, всі чули про добавки з ехінацеєю. Вона доступна у різних формах – чаях, екстрактах, таблетках тощо.
Прямого та швидкодіючого ефекту подібні добавки не забезпечують, хоч багато хто з нас вважає, що прийом “ударної дози” в перші дні застуди допомагають одужати або ж профілактувати вірусні захворювання.

Якщо вірити результатам досліджень, ви маєте вживати ехінацею щонайменше 4 місяці до 2400 мг щоденно, щоб помітити позитивний ефект. Проте, будьте уважні до себе, адже можуть спостерігатися побічні ефекти, наприклад, нудота і діарея.
Знову ж таки, доцільність вживання ехінацеї у вашому випадку має визначити сімейний лікар, адже подібні добавки не вважаються доказовими.

Відпочинок
Центри з контролю і профілактики захворювань наполегливо рекомендують більше відпочивати у ті дні, коли ви страждаєте на ГРВІ.
Навіть якщо ви звикли до загартування та укріплення імунної системи шляхом регулярних фізичних навантажень, утримайтесь від подібних дій у період застуди.
Зауважте, що постійна втома, систематична недостатність сну, може підвищувати ризики захворіти та дійсно робить вас вразливими до вірусних захворювань.
Тому завжди дотримуйтесь графіків відпочинку і активності, дозволяючи організму набиратися сил і відновлюватися.

Мед
Жодної протизастудної дії мед не має. Але він допомагає дітям заснути і полегшити кашель.
Доказовості подібні методи не мають, але, якщо солоденьке перед сном допоможе дитині чи вам якісно відпочити – будь ласка.

Безрецептурні лікарські засоби
Симптоми застуди, наприклад, кашель, нежить, ломота в тілі, значно погіршують ваше самопочуття і якість щоденного життя.
Ви можете користуватися препаратами, спрямованими на усунення симптоматики. Ми звикли керуватися власним досвідом та загальними знаннями щодо вибору подібних засобів.
Але будьте уважними завжди, адже у різних препаратах застосовані різні діючі речовини, які можуть переноситися індивідуально.
Особливо обережно варто ставитися до лікування дітей. Дозування і препарат мають призначатися педіатром чи вузьким спеціалістом, який спостерігає хворобу.

Рідина
Усім відомо, що при ГРВІ корисно пити більше рідини. Гарячий чай, чиста вода, курячий бульйон, узвар допоможуть попередити зневоднення, особливо, якщо спостерігається значне підвищення температури тіла.

Уникайте вживання алкоголю і кофеїну, адже вони пришвидшують зневодненню та ніяк не сприяють одужанню.

Стани, при яких варто відразу звертатися до лікаря
Багато вірусних та інфекційних захворювань починаються з ознак застуди. Але, якщо ви помічаєте відмінність у проявах, різке погіршення стану, відвідайте лікаря або викличте швидку.

За медичною допомогою слід звертатися, якщо:

  • ваша застуда триває уже більше 10-ти днів і покращення у стані немає;
  • температура тіла тримається вище 38,5 *С кілька днів і не піддається коригуванню доступними засобами;
  • вам важко дихати, ви відчуваєте стиснення у грудях. Можливо, є свист при диханні, змінена частота і глибина вдихів. Це може говорити про пневмонію, бронхіт і т.д.;
  • вас нудить або ж спостерігається блювота, значна діарея, повна відсутність апетиту чи неможливість утримання їжі у шлунку;
  • біль в носових або лобних пазухах;
  • гнійні виділення з носа або з мокротинням;
  • є кров у мокротинні;
  • паморочиться в голові, стан нагадує млявість чи близький до непритомного.

Підвищеної уваги потребують діти молодшого віку, старші люди, а також особи із важкими супутніми захворюваннями.

Зберігаймо тепло в оселях і серцях. Залишаймося здоровими!

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds