Loading....

Комп’ютерна томографія шиї та гортані – метод вибору при діагностиці уражень, патологій гортані, м’яких тканин шиї, оскільки, виконує тонкі зрізи із високою просторовою роздільною здатністю.

Особливе значення КТ має при діагностиці раку гортані. У цьому випадку дослідження проводиться з внутрішньовенним контрастуванням.
Крім того, існує багато інших доброякісних і злоякісних пухлин і запальних захворювань, які можуть вражати гортань. Візуалізаційні дослідження можуть дати ключ до діагностики неплоскоклітинних уражень гортані. При лікуванні ураження гортані слід разом оцінювати попередню історію хвороби разом із поточними клінічними даними та даними візуалізації. Саме тому вас завжди просять мати медичну документацію з собою, коли ви йдете на КТ.

Показання для проведення КТ шиї і гортані

Існують різноманітні показання до цього дослідження в залежності від структури або патології, що цікавить. До них належать (але не обмежуються ними):

 • Ураження або інфекція привушної або підщелепної залози
 • Рак голови та шиї
 • Глотковий/ретрофарингеальний або тонзилярний абсцес
 • Утворення на шиї або абсцес
 • Утворення гортані, м’яких тканин шиї або язика
 • Чужорідне тіло в шиї або верхніх дихальних шляхах
 • Пухлини або інфекції, що вражають голосові зв’язки

Зовнішня тупа травма шиї може бути спричинена автомобільними аваріями, нападами, спортивними травмами та удушенням. Це найпоширеніші причини переломів гортані. Проникаюча травма внаслідок ножових або вогнепальних поранень є другою основною причиною цих типів переломів. У цьому випадку КТ є методом швидкої діагностики, на підставі результатів якої приймається рішення про оперативне лікування та тактику ведення пацієнта.
Також комп’ютерна томографія важлива в передопераційній підготовці для визначення об’єму і типу втручання. В післяопераційному періоді КТ-контроль проводиться для оцінки змін в області сканування, результату хірургічного лікування тощо.

Як проводиться КТ шиї та гортані?

Процедура сканування не має жодних відмінностей від, наприклад, КТ голови. Не передбачає жодного інвазивного впливу, окрім введення контрастної речовини у вену за потреби.
У випадку контрастування вам необхідно:

 • мати аналіз крові на креатинін для оцінки роботи нирок;
 • повідомити лікарю про препарати, які ви приймаєте на постійній основі. Особливої уваги потребують ліки, що містять метформін, а також засоби для розрідження крові;
 • надати медичну документацію, яка стосується досліджуваного діагнозу, диски та описи попередніх КТ, протоколи операцій, опромінення, хіміотерапії тощо;
 • мати направлення на обстеження з вказанням встановленого або підозрюваного діагнозу, методу виконання (з контрастом чи без);
 • розповісти лікарю про наявні хронічні та гострі захворювання, вагітність, алергічні реакції (особливо на йод і йодовмісні препарати).

Результати дослідження інтерпретує винятково ваш лікар, у якого ви спостерігаєтесь. Відповідно, лікування призначає також він.
Записатися на КТ шиї та гортані в МДЦ Експерт ви можете за телефонами контакт-центру або ж телефоном центру у вашому місті.

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds