Loading....

Місяць боротьби з раком передміхурової залози — всесвітньо визнана та відзначена подія в галузі охорони здоров’я, яка проводиться щороку протягом усього листопада. Науково-медична спільнота, громадські, соціальні та культурні діячі зазвичай долучаються до глобальної інформаційної кампанії.

Особливістю подібних заходів є проведення місяця Movember – Вусопаду, під час якого чоловіки відрощують вуса, а жінки, в свою чергу підтримують подібні акції.
Кампанії з підвищення обізнаності щодо раку передміхурової залози в основному зосереджені на заохоченні чоловіків із високим фактором ризику вживати профілактичних заходів для здоров’я простати, щоб уникнути будь-якої можливості розвитку раку передміхурової залози та задля уникнення умов, які можуть призвести до раку передміхурової залози в майбутньому.

Для порівняння наведемо статистичні дані. Якщо у 90-х роках трак простати займав 8-ме місце за розповсюдженістю, то у 2015 р. за кількістю виявлених випадків він посів не зовсім почесне 3-тє місце. Це дуже прикро, оскільки рак передміхурової залози є одним із дуже рідкісних видів раку, якому можна на 100% запобігти, якщо його виявити на ранніх стадіях.

Цього року, 2023, темою Місяця боротьби з раком простати є «Знай свої ризики». Тема підкреслює важливість регулярних оглядів, обміну інформацією про фактори ризику та симптоми, а також надання підтримки тим, хто страждає на рак передміхурової залози.

Заохочувати чоловіче населення, головним чином, людей похилого віку, які входять до групи високого ризику, вживати профілактичних заходів щодо здоров’я простати, щоб уникнути будь-якого ризику раку простати та будь-яких станів, які можуть призвести до раку простати в майбутньому. Надання чоловічому населенню доказової інформації про рак передміхурової залози є корисним не тільки для розуміння обізнаності та ранньої діагностики, а й загалом для запобігання виникнення ризиків захворювання.

Заходи з профілактики раку простати

Рак передміхурової залози – це перш за все «хвороба старіння», що означає пропорційне збільшення шансів розвитку раку простати з віком. Поряд із неконтрольованими факторами, такими як вік, раса та генетика, існують також контрольовані фактори, які можуть допомогти зменшити ризик раку простати. Вони включають:

  • Раціон харчування та спосіб життя
  • Підтримання здорової маси тіла
  • Відсутність шкідливих звичок (паління, вживання алкоголю)
  • Рівень вітаміну D
  • Сексуальну активність

Дієта та спосіб життя

Погані харчові звички з високим вмістом жирів і тваринних білків можуть пошкодити ДНК і сприяти розвитку раку.

  • Зменшіть споживання жиру.
  • Споживайте менше трансжирів і насичених жирів.
  • Зосередьтеся на здорових жирах, таких як омега-3 жирні кислоти з горіхів, насіння та морепродуктів.
  • Збільшуйте споживання фруктів і овочів. Антиоксидант лікопін, якого багато в помідорах, може зменшити розвиток клітин раку простати. Сульфорафан з брокколі та цвітної капусти може захистити від раку.
  • Слід уникати обвугленого м’яса, оскільки смаження при високій температурі або на грилі може утворити хімічний компонент, який викликає рак.

Підтримуйте здорову вагу

Ожиріння підвищує ймовірність агресивного раку простати. Підтримання нормальної ваги з віком може знизити ризик раку.
Фізичні вправи, окрім того, що допомагають схуднути, можуть зменшити запалення та звести нанівець наслідки сидячого способу життя, а також підвищити імунну функцію, що може допомогти запобігти раку.

Відмовтеся від куріння та прагніть до помірного вживання алкоголю

Відмова від куріння може принести користь здоров’ю та знизити ризик раку.
Помірне споживання алкогольних напоїв допомагає, оскільки червоне вино має антиоксидантні властивості, які можуть бути корисними для здоров’я. Це не є закликом до вживання вина, адже особливості організму кожної людини індивідуальні. Йдеться саме про розумне споживання.

Збільшити вітамін D

Більшість людей не отримують достатньо вітаміну D, який може допомогти захиститися від раку простати.
Риб’ячий жир, дикий лосось і сушені гриби шитаке мають високий вміст вітаміну D.
Багато лікарів рекомендують 10 хвилин перебування на сонці (без сонцезахисного крему) щодня, оскільки сонце є кращим і легше доступним джерелом вітаміну D.
При необхідності лікарі можуть порекомендувати таблетки вітаміну D.

Залишайтеся сексуально активними

Згідно з дослідженнями, у чоловіків, які частіше еякулюють (з сексуальним партнером або без нього), на дві третини рідше діагностують рак простати.

Дорогі чоловіки! Бережіть власне здоров’я!
Наступного разу ми поговоримо про ранню діагностику та саме захворювання.

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds