Loading....

Ми багаторазово чули подібний вислів. Чи справді це так? Ми відшукали для вас цікаві факти стосовно впливу кохання на наше здоров’я.

Кажуть, що любов перемагає все, і є деякі наукові докази, що любов робить нас сильнішими. Почуття любові може покращити низку різноманітних факторів здоров’я, від зниження реакції мозку на біль до зниження кров’яного тиску . Люблячий дотик може підвищити роботу імунної системи, і люди, які перебувають у тривалих стабільних стосунках, як правило, живуть довше, ніж ті, хто уникає стосунків чи не має їх з будь-яких причин. Згідно з новим дослідженням, любов також може допомогти нам подолати стрес.

Дослідники Університету Ексетера виявили, що коли учасникам показували фотографії інших, про яких піклуються та люблять, це зменшувало реакцію мозку на загрозу.

А українці на власному досвіді можуть сказати, що любов допомагає долати відстані та тривогу, підтримувати один одного в найскладніші моменти. Війна дала можливість усвідомити важливість любові у нашому житті. Багато хто з нас встояв саме завдяки підтримці коханої людини.

Любов “окриляє”

Коли ви закохуєтесь, дофамін, хімічна речовина мозку, що сприяє гарному самопочуттю, пов’язана з винагородою, особливо активна. Це підсилює настрій, тому люди почуваються надзвичайно позитивно та піднесено.
Дослідження показують, що рівень дофаміну може залишатися підвищеним, навіть коли ваше кохання триває довго.

Любов знижує рівень стресу

Після закінчення першої фази стосунків дофамін поступається місцем окситоцину, який можна назвати гормоном задоволення.
Це не тільки викликає у вас теплі та ніжні почуття до вашого партнера, але також може бути корисним для вашого здоров’я.
Якщо ви перебуваєте далеко від своєї другої половинки, думки про неї, розмова з нею по телефону або навіть переписка з нею можуть допомогти викликати ці почуття. Тому протягом дня за можливості підтримуйте спілкування з коханим/коханою, адже це дійсно позитивно впливає на ваше самопочуття.

Любой долає тривожність

Чимало досліджень вказують на те, як самотність може завдати шкоди вашому здоров’ю: від посилення запалення до активації центрів болю. Почуття самотності стимулює тривогу, яка опосередковується різними нейромедіаторами, такими як норадреналін. Крім того, рівень кортизолу та адреналіну підвищується, коли люди відчувають невпевненість і загрозу, що викликає реакцію організму на стрес. Закоханість і почуття близькості до іншої людини можуть пом’якшити тривогу.

Любов продовжує життя

Дослідження показали, що подружні пари живуть довше, ніж неодружені, тому «доки смерть не розлучить нас» стає ще більшим зобов’язанням. Дослідження демонструють, що переваги тривалого життя в основному пояснюються постійною соціальною та емоційною підтримкою, кращим дотриманням медичної допомоги та наявністю партнера, який може мотивувати вас вести здоровий спосіб життя та нести часткову відповідальність за ваш стан і безпеку. Встановлено, що подружні пари мають нижчий рівень зловживання психоактивними речовинами, нижчий артеріальний тиск і менше депресії, ніж неодружені однолітки.

Отже, друзі, любімо, кохаймо!

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds