Loading....

Діабет 2-го типу передбачає застосування медикаментозної терапії для контролю стану пацієнта та стабілізації рівня цукру (глюкози) в крові. Це безпосередньо впливає на прогресування захворювання та здоров’я, якість життя пацієнта.
Можливо, ви потребуватиме пожиттєвої медикаментозної підтримки з систематичним коригування дози відповідно до динаміки перебігу захворювання.
Крім того, зміна способу життя, включаючи здорове харчування, фізичні вправи та підтримання нормальної ваги, є ключовим для лікування діабету 2 типу.

Лікування діабету. Зниження рівня цукру в крові

Існує кілька класів ліків від діабету 2 типу. Кожен клас медикаментозних засобів по-різному діє на зниження рівня цукру в крові.

Ліки можуть мати наступні дії:

 • Змушувати підшлункову залозу вивільняти більше інсуліну.
 • Сформувати обмеження здатності печінки виробляти та вивільняти цукор.
 • Блокувати дії ферментів у кишечнику, які розщеплюють вуглеводи, сповільнюючи швидкість засвоєння вуглеводів клітинами.
 • Підвищувати чутливості клітин до інсуліну.
 • Обмежувати здатність нирок поглинати цукор, що збільшує кількість цукру, який виходить із сечі.
 • Сповільнювати швидкість руху їжі через шлунок.

Кожен клас лікарських засобів містить один або кілька препаратів. Деякі з цих ліків приймаються перорально, тоді як інші вводяться ін’єкційно.

Жодне лікування діабету не є однаково ефективним для всіх. Те, що працює для однієї людини, не забезпечує результатів для іншої. Ваш лікар може пояснити, як один або декілька препаратів можуть вписатися у ваш план лікування діабету. Іноді поєднання ліків може підвищити ефективність кожного окремого препарату для зниження рівня цукру в крові.
Саме тому вибір терапії виконується лікарями індивідуально з урахуванням особливостей організму, анамнезу, віку, наявності супутніх діагнозів тощо.

Чи безпечні ліки від діабету?

Поширеною думкою серед пацієнтів є те, що призначені ліки можуть спровокувати небажані побічні дії. Зазначимо, що ліки від діабету безпечні, але, як і багато інших ліків, вони можуть мати побічні ефекти або взаємодіяти з іншими ліками, які ви приймаєте.
Саме тому важливо повідомляти лікаря про прийом будь-яких інших лікарських засобів та реагувати на перші ознаки небажаного ефекту від призначеного препарату.
Крім того, що вони допомагають контролювати рівень цукру в крові, деякі з цих ліків можуть мати й інші переваги, як-от захист серця чи нирок або допомога у втраті ваги.

Не всі хворі на цукровий діабет добре та стійко реагують на лікування, і не всі його легко переносять. Тому важливо, щоб лікуючий лікар разом з пацієнтом починав з визначення індивідуальних терапевтичних цілей та обговорював терапевтичні варіанти. Ці цілі мають бути реалістичними та здійсненними для пацієнта у повсякденному житті.

Критерії, які слід брати до уваги під час визначення індивідуальних терапевтичних цілей, включають:

 • Відповідні життєві обставини та спосіб життя пацієнта
 • Вік
 • Можливі психічні або фізичні порушення
 • Загальний стан здоров’я
 • Особисті цінності та попередній досвід, а також можливі впливи терапевтичних заходів на якість життя пацієнта

На основі спільно визначених терапевтичних цілей та індивідуального профілю ризику пацієнта, на основі поточного стану досліджень, доступні дві можливі терапевтичні стратегії:

 • Зменшення ризику супутніх захворювань і ускладнень, спричинених діабетом, за допомогою довгострокового значення рівня цукру в крові (HbA1c) та індивідуально узгодженого цільового діапазону.
 • Зниження ризику серцево-судинних захворювань та/або захворювань нирок шляхом застосування певних типів ліків. У наукових дослідженнях було доведено вплив цих препаратів, що знижують рівень цукру в крові, на виникнення та прогресування серцево-судинних захворювань і захворювань нирок.

Поряд із довгостроковою метою уникнення супутніх захворювань і ускладнень, пов’язаних із діабетом, медикаментозна терапія також спрямована на запобігання розвитку гострих ускладнень, таких як низький і високий рівень цукру в крові. Крім того, для людей з діабетом 2 типу слід також враховувати вплив цих ліків на масу тіла.

Отже, можемо зробити висновок, що прийом ліків від діабету є вкрай важливим для всіх пацієнтів без винятку. Дотримуйтесь рекомендацій лікаря та підтримуйте високу якість життя!

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds