Loading....

КТ урологічної області – комп’ютерна томографія (КТ) нирок, сечоводів і сечового міхура має на меті отримання зображень під різними кутами сечовивідної системи та навколишніх структур, що охоплює область від верхніх полюсів нирок до лобкового симфізу.
Потім вони обробляються за допомогою комп’ютера для створення тривимірних зображень у вертикальних серіях, які надають важливі та об’ємні дані як засіб ідентифікації патологій у досліджуваній області.

КТ може показати різницю між твердими та рідкими речовинами. Допомагає знайти пухлини, утворення, камені та кісти. Іноді вводять спеціальні барвники (контраст), щоб зробити зображення чіткішими. Тривимірні зображення, створені за допомогою КТ, також можуть допомогти хірургу спланувати операцію.

Комп’ютерна томографія працює за допомогою контрольованих пучків рентгенівського випромінювання, які проходять через ваше тіло, обертаючись по колу навколо вас. За одне сканування збираються тисячі рентгенівських зображень. Ці дані збираються за секунди, без проміжків між зображеннями. Комп’ютер об’єднує дані, щоб отримати повні та детальні зображення.

Показання для виконання КТ урологічної області

Гострий недіагностований абдомінально-тазовий біль без чіткої етіології, що супроводжується такими симптомами, як нудота, блювання, діарея та/або проблеми з сечовипусканням, є основним показанням до КТ. Багато умов можуть бути пов’язані з ознаками та симптомами в цій області.
До них належать, але не обмежуються цим, закупорка кишечника, камені в жовчному або сечовому міхурі, злоякісні пухлини та ускладнення запалення та/або інфекції.
За необхідності можна використовувати контрастну речовину для отримання детального контуру сечовидільної системи для виявлення анатомічних аномалій.

Завдяки КТ-урографії лікарі мають змогу діагностувати та спостерігати:

 • камені в нирках;
 • камені в сечовому міхурі;
 • інфекційні ураження сечового міхура. сечовивідних шляхів, нирок;
 • кісти;
 • новоутворення та їх локалізації, розмір, характер, залученість суміжних органів і тканин;
 • аномалії і патології розвитку, набуті зміни (післяопераційні, посттравматичні) тощо.

Підготовка до КТ урологічної області та проведення обстеження

Зазначене дослідження потребує попередньої підготовки. Зокрема це може стосуватися дотримання дієти напередодні, голодування за 4-6 годин до обстеження або ж необхідності випити певну кількість води. Загальну підготовку вам завжди озвучать координатори наших медичних діагностичних центрів при записі на обстеження.
Якщо у вас є індивідуальні протипоказання до заходів, передбачених підготовкою, обов’язково попереджайте про це вашого лікуючого лікаря, а також рентгенологів наших центрів.

Перед проведенням КТ урологічної області повідомте лікарів про:

 • алергічні реакції на йод і препарати йоду (пригадайте також реакцію на морепродукти);
 • алергічні реакції на медичні препарати;
 • наявність хронічних або гострих захворювань (астма, серцева, ниркова недостатності, онкологічні захворювання, епілепсія, спастичний синдром, інфекційні та вірусні захворювання – гострі фази та ін.);
 • прийом препаратів, які містять метформін, засоби, які впливають на згортуваність крові, протизапальні нестероїдні препарати та ін.;
 • вагітність;
 • наявність в анамнезі оперативних втручань, травм в досліджуваній зоні, пройдені курси хіміотерапії, променевої терапії.

Обов’язкова наявність направлення від лікаря, медичної документації, яка стосується діагнозу/патології, попередніх результатів досліджень (диски КТ, висновки інших інструментальних, гістологічних досліджень), результату аналізу крові на креатинін (за умови контрастування).

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds