Loading....

Комп’ютерна томографія головного мозку (КТ голови, КТ головного мозку) – один із основних методів візуалізації структур головного мозку, черепа, м’яких тканин та інших органів, розташованих в зоні сканування. Дослідження використовує рентгенівське випромінювання для створення чітких зображень.
Комп’ютерна томографія головного мозку надає більш детальну інформацію про мозкову тканину та структури головного мозку, ніж стандартне рентгенівське дослідження голови, таким чином, надаючи більше даних, пов’язаних із травмами та/або захворюваннями головного мозку.
Під час комп’ютерної томографії головного мозку рентгенівський промінь рухається по колу навколо тіла, дозволяючи дослідити мозок максимально ретельно. Рентгенівська інформація надсилається на комп’ютер, який інтерпретує рентгенівські дані та відображає їх у двовимірному (2D) вигляді на моніторі.

Ви можете записатися на КТ головного мозку до МДЦ Експерт у різних містах: Київ, Житомир, Дніпро, Рівне, Харків, Кременчук, Черкаси, Кропивницький.
В наших центрах встановлені потужні томографи, зібрана команда кваліфікованих рентгенологів, що дозволяє виконувати комп’ютерну томографію головного мозку з метою виявлення, дослідження і спостереження різних типів уражень і патологій.

Для чого виконують КТ голови/головного мозку?

Інтеграція різних технологій візуалізації, таких як комп’ютерна томографія (КТ) і магнітно-резонансна томографія (МРТ), допомагає клініцистам у діагностиці багатьох неврологічних захворювань на початковій стадії, тим самим перешкоджаючи їх розвитку у серйозні захворювання.
Крім того, КТ відіграє надважливу роль у діагностиці онкопатологій, посттравматичних уражень, в моніторингові результатів лікування, оцінці невідкладних станів.

Основні причини виконання КТ головного мозку:

  • черепно-мозкові травми, пошкодження черепа;
  • внутрішньочерепні кровотечі різного походження і ступенів складності;
  • підозра на розвиток інсульту, тромб у головному мозкові;
  • пухлини та новоутворення головного мозку (злоякісні та доброякісні);
  • гідроцефалія, збільшення шлуночків головного мозку;
  • вроджені або набуті вади розвитку головного мозку;
  • планування оперативного втручання з приводу видалення новоутворень, мальформацій, реконструкції кісткових структур щелепа тощо;
  • дослідження запальних процесів, інфекційних уражень;
  • планування променевої терапії;
  • дослідження проблем зі слухом, зором, захворювань ЛОР-органів, м’яких тканин голови і шиї тощо.

КТ головного мозку з контрастуванням

Для підвищення точності результатів обстеження та виявлення найдрібніших утворень, змін, лікар може призначити виконання комп’ютерної томографії з внутрішньовенним контрастуванням.
Для КТ використовують йодовмісні контрастні речовини. Тому обов’язково попередьте свого лікаря та рентгенолога, рентгенлаборанта та анестезіолога, який супроводжує вас під час сканування, перед проведенням процедури, якщо маєте алергію на йод, морепродукти. Також обов’язково пригадайте, чи не було реакцій на контраст при проведенні минулих досліджень КТ (якщо такі виконувались).

Контраст вводиться у вени автоматично за допомогою спеціального обладнання. Попередньо рентгенолог розраховує кількість речовини на підставі наданих вами даних: маса тіла, рівень креатиніну у крові.

Якщо ви маєте пройти КТ з контрастом, незалежно від зони дослідження, потрібно здати аналіз крові на креатинін. Таким чином, досліджується, функція нирок, та встановлюється безпечність введення контрасту.

Також необхідно повідомити лікаря про прийом препаратів, що містять метформін (при діабеті ІІ типу), а також тих речовин, що розріджують кров. Можливо, ви отримаєте рекомендації щодо коригування графіку прийому чи дозування.

Як відбувається КТ головного мозку?

Комп’ютерна томографія – неінвазивний метод. Тобто, жодних втручань (крім внутрішньовенного введення контрасту при потребі) не передбачено.
Вас попросять залишити прикраси, ремені та інші аксесуари у роздягальні.
Далі ви зручно розташуєтесь на спеціальному рухомому столі.
Під час сканування ви маєте лежати нерухомо та слухати команди комп’ютера або лаборанта.
Процедура займає 10-30 хвилин залежно від кількості зон дослідження.
Після обстеження ви вільно повертаєтеся до звичного життя.

Запис на КТ відбувається завчасно. Обов’язково має бути рекомендація, направлення від лікуючого лікаря. Таким чином, радіолог матиме чітку клінічну задачу – для чого ви проходите обстеження.

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds