Loading....

КТ ангіографія – метод візуалізації і дослідження кровоносних судин. Виконується з використанням внутрішньовенного контрастування. КТ-ангіографія – неінвазивне, безболісне обстеження, яке часто застосовується кардіологами, кардіохірургами, судинними хірургами для оцінки стану судин у визначеній анатомічній області.
Ангіографія, яка досліджує серце – КТ-коронарографія. За допомогою ангіограм є можливість дослідити коронарні артерії – судини, які постачають кров до серцевого м’язу.

Коли призначають КТ-ангіографію?
Найбільш поширеною причиною призначення КТ-коронарографії є виявлення звуження або закупорення коронарних артерій.

КТ-коронарографія необхідна у випадку:

  • аномальних результатів інших типів дослідження, діагностованих серйозних порушень на ЕХОКГ, ЕКГ, під час тредміл-тесту та ін;
  • патологій, аномалій розвитку коронарної артерії;
  • наявності прогресуючої чи підозрі на ішемічну хворобу серця (ІХС);
  • індивідуальних особливостей структури серця, аорти;
  • перенесеної раніше операції з коронарного шунтування для контролю стану артерій.

Інші типи ангіографії можуть бути рекомендовані лікарем для дослідження будь-якого стану, пов’язаного з патологією судин, зокрема:

  • аневризми, нерівномірні випуклості судин або їх розширення;
  • відкладення жирових бляшок на стінках судин – атеросклероз;
  • ішемічної хвороби серця – скупчення бляшок в артеріях, які доставляють насичену киснем кров до серця. Формування “нальоту” спричиняє звуження артерій чи повне їх закупорення, що може призвести до серцевого нападу;
  • легенева емболія – наявність тромбу в легеневій артерії, який з кровотоком потрапляє туди з інших частин тіла, найчастіше – з кінцівок. Це обмежує притік крові до легень, знижує рівень кисню в легенях та підвищує кров’яний тиск в легеневих артеріях. Якщо ТЕЛА не лікувати вчасно, це може викликати ураження легень, серця і навіть смерть.

Відмінність стандартної коронораграфії від КТ-коронарографії
Ангіографія традиційна та КТ мають на меті дослідження ваших судин. Відмінність полягає у ступені інвазивності.
Комп’ютерна томографія не передбачає введення катетера (гнучкої трубки) через велику артерію (в паху, на руках, коронарну), як це відбувається під час стандартної процедури. КТ-дослідження виконується при внутрішньовенному введенні контрастувальної речовини, яка покращує якість візуалізації судин.
За алгоритмом дій КТ-ангіографія (коронарографія) для пацієнта не відрізняється від звичайної комп’ютерної томографії з контрастом.

Інвазивна коронарографія досі вважається золотим стандартом у діагностиці ішемічної хвороби серця. Проте, КТ-коронарографія є гідною неінвазивною альтернативою. Комп’ютерна томографія допомагає уникнути ризиків, пов’язаних з втручанням під час традиційної процедури. А також забезпечує більшу оперативність отримання результатів і є економічно вигіднішою.

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds