Loading....

“Ін’єкції краси” проти мігрені. Міф чи реальність?
Мігрень – це неврологічний стан, що супроводжується інтенсивним болем, зазвичай, з одного боку голови. Мігрень частіше вражає жінок і є дійсно поширеною проблемою серед дорослого населення.

Якщо говорити про симптоматику, то мігрені не обмежені винятково головним болем, а має і супутні “бонуси”, які значно впливають на наше життя:

  • занепокоєння і роздратованість;
  • депресії;
  • відчуття втоми;
  • ортостатичні розлади;
  • проблеми з концентрацією і розумовою діяльністю;
  • знижена стресостійкість;
  • емоційна нестабільність, відчуття страху тощо.

Існує багато методів боротьби з мігренями. Є ін’єкційні препарати, які призначені саме для лікування або запобігання епізодам мігрені. Проте, помічено, що ін’єкції ботулотоксину (ботоксу), які багато хто виконує в якості ефективного методу боротьби зі зморшками, може допомогти полегшити стан пацієнта, який страждає на мігрені.

Чи дійсно допомагають ін’єкції ботокса від мігрені?
Найперше, що вас цікавить, це як “працює” ботокс у випадку лікування мігрені?
Результати досліджень і спостережень свідчать про те, що препарат перериває шлях передачі болю між мозком (центральною нервовою системою) і нервами, які відходять від спинного мозку.

Коли у вас мігрень, ваше тіло виділяє речовини, які називаються нейромедіаторами, і молекули, які пов’язані з болем. Ботулінічний токсин перешкоджає передачі цих речовин, як правило, у місці з’єднання нервів і м’язів. Дослідники вважають, що коли препарат вводять у м’язи навколо обличчя, голови та шиї, він поглинається нервами та перешкоджає нейротрансмісії, пов’язаній з болем.

Проте, зауважте, що ви не можете самі визначати доцільність використання цього способу лікування. Порадьтеся з лікарем стосовно можливої ефективності “ін’єкцій краси”, адже для кожного пацієнта призначення відрізняються. Вам можуть допомогти ін’єкції ботоксу, а вашому колезі – лише медикаментозна терапія і зміна способу життя.

Ін’єкції можуть виконуватися в різні ділянки голови – скроні, потилицю, лоб, а також в шию. Інколи спеціаліст вводить препарат в “тригерні точки”, які є найбільш болючими під час нападів болю.

Може знадобитися кілька тижнів і багаторазове лікування, перш ніж ви почнете відчувати полегшення від мігрені. Деякі пацієнти виявляють, що вони можуть припинити ін’єкції без частого повернення мігрені. Інші потребують регулярного лікування, щоб тримати мігрень під контролем.

Кому не можна виконувати ін’єкції ботулотоксину?
Як будь-які препарати, ін’єкційні речовини також мають свої протипокази.
Слід уникати ін’єкцій ботулотоксину вагітним, годуючим матерям, а також людям з алергією на білки коров’ячого молока.

Також завжди ін’єкції має виконувати кваліфікований спеціаліст, який має відповідну освіту і навички. Якщо помилитися із технікою введення чи іншими нюансами, можуть виникати побічні ефекти, наприклад, порушення міміки, проблеми з мовленням і ковтанням тощо.

Невеликі набряки і утворення синців можуть бути нормою в найближчий період після процедури. Проте, якщо вас турбує будь-який симптом поза нормою, обов’язково зверніться до лікаря для огляду і отримання допомоги.

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds