Loading....

Ми постійно чуємо у рекламі, від друзів, лікарів і всюди, що наше здоров’я залежить від імунітету. На тлі цієї інформації ми шукаємо шляхи “підвищення імунітету”, часто віддаючи перевагу недоказовим методам і засобам.
Проте, рекомендуємо спочатку переглянути власні звички і уподобання, які непомітно впливають на нашу імунну систему.

Вживайте менше цукру
Доведено, що вживання надмірної кількості цукру сприяє підвищенню рівня “запальних” білків у крові, наприклад, С-реактивного білка (СРБ), інтерлейкін-6 та ін.
Крім того, високий рівень цукру у крові пригнічує реакцію нейтрофілів і фагоцитів – клітин імунної системи, які є “бойовими солдатами” і виконують захисну функцію.
Цукор створює дисбаланс у кишківнику, відповідно, організм стає більш вразливим до інфекцій і вірусів.
Також не слід забувати про ризик розвитку цукрового діабету, набір маси тіла, що негативно впливає і на загальне самопочуття і на роботу органів і систем.

Вживайте менше солі
Солона їжа, особливо, фаст-фуд, чіпси, страви швидкого приготування, погіршує роботу шлунково-кишкового тракту, провокуючи печію, гастрит, панкреатит тощо. Також можуть викликати запальні процеси і збільшувати ризики розвитку аутоімунних захворювань.
При систематичному надмірному вживанні солі відбувається підвищення рівня моноцитів у крові, запальних маркерів, а також зменшення рівня протизапального білка.
Загалом, сіль може дійсно впливати на імунну функцію, пригнічувати протизапальні відповіді організму, а також сприяти розвитку клітин, які беруть участь у патогенезі аутоімунних захворювань.
За наявності окремих хвороб, наприклад, системної вовчанки, виразкового коліту, хвороби Крона, споживання солі у великій кількості може призводити до погіршення стану і ускладнення ситуації.
Сподіваємось, ви зробите висновки, чому шкідлива сіль у значних кількостях, і переглянете власні харчові уподобання.

Вам потрібні продукти з високим вмістом омега-3
Для нормального функціонування нашому організму необхідні омега-3 та омега-6 жири. Якщо ви звернете увагу на рекомендації дієтологів, нутріціологів, то помітите, що у всьому світі рекомендують вживати продукти із достатнім вмістом вказаних речовин.
Завдяки цим білкам відбувається покращення імунної відповіді на збудники.
Але завжди будьте уважні із споживанням будь-якого продукту, адже перевищення норми може працювати навпаки на шкоду, а не на користь. Особливо, це стосується людей з ожирінням.
Введіть в раціон продукти з високим вмістом Омега-3: скумбрію, горіхи, кукурудзяне масло, сардину, лосось, насіння чіа. І зменшіть кількість Омега-6 – соняшникова, соєва олія тощо.

Скажіть “Ні” смаженому
Смажені страви багаті на групу молекул, які називаються кінцевими продуктами глікування. Вони утворюються, коли при високій температурі відбувається реакція між цукром, жирами і білками.
Вважається, що отримані сполуки пригнічують імунну відповідь, виснажують антиоксидантні механізми, викликають дисфункцію кишківника і провокують запальні процеси.

Відмовтесь від фаст-фуду та продуктів зі штучними добавками
Штучні підсолоджувачі, фарбники можуть впливати на функціонування бактерій у нашому кишківнику. Відповідно, з’явиться проблема з роботою імунної системи.
Обвуглене м’ясо, фастфуд, жирна їжа безпосередньо шкодять вашому шлунково-кишковому тракту, викликаючи запалення, виразки, розлади тощо.
Таким чином, ми стаємо вразливими для вірусів і патогенних бактерій.

Ми розуміємо, що в умовах війни і блекаутів важко дотримуватися режиму харчування, готувати здорові страви, але ми можемо надати перевагу овочам, фруктам, вареній їжі, кисломолочним продуктам.
Це найменше, що ми можемо зробити для себе, щоб залишатися здоровими.