Loading....

Ми постійно чуємо у рекламі, від друзів, лікарів і всюди, що наше здоров’я залежить від імунітету. На тлі цієї інформації ми шукаємо шляхи “підвищення імунітету”, часто віддаючи перевагу недоказовим методам і засобам.
Проте, рекомендуємо спочатку переглянути власні звички і уподобання, які непомітно впливають на нашу імунну систему.

Вживайте менше цукру
Доведено, що вживання надмірної кількості цукру сприяє підвищенню рівня “запальних” білків у крові, наприклад, С-реактивного білка (СРБ), інтерлейкін-6 та ін.
Крім того, високий рівень цукру у крові пригнічує реакцію нейтрофілів і фагоцитів – клітин імунної системи, які є “бойовими солдатами” і виконують захисну функцію.
Цукор створює дисбаланс у кишківнику, відповідно, організм стає більш вразливим до інфекцій і вірусів.
Також не слід забувати про ризик розвитку цукрового діабету, набір маси тіла, що негативно впливає і на загальне самопочуття і на роботу органів і систем.

Вживайте менше солі
Солона їжа, особливо, фаст-фуд, чіпси, страви швидкого приготування, погіршує роботу шлунково-кишкового тракту, провокуючи печію, гастрит, панкреатит тощо. Також можуть викликати запальні процеси і збільшувати ризики розвитку аутоімунних захворювань.
При систематичному надмірному вживанні солі відбувається підвищення рівня моноцитів у крові, запальних маркерів, а також зменшення рівня протизапального білка.
Загалом, сіль може дійсно впливати на імунну функцію, пригнічувати протизапальні відповіді організму, а також сприяти розвитку клітин, які беруть участь у патогенезі аутоімунних захворювань.
За наявності окремих хвороб, наприклад, системної вовчанки, виразкового коліту, хвороби Крона, споживання солі у великій кількості може призводити до погіршення стану і ускладнення ситуації.
Сподіваємось, ви зробите висновки, чому шкідлива сіль у значних кількостях, і переглянете власні харчові уподобання.

Вам потрібні продукти з високим вмістом омега-3
Для нормального функціонування нашому організму необхідні омега-3 та омега-6 жири. Якщо ви звернете увагу на рекомендації дієтологів, нутріціологів, то помітите, що у всьому світі рекомендують вживати продукти із достатнім вмістом вказаних речовин.
Завдяки цим білкам відбувається покращення імунної відповіді на збудники.
Але завжди будьте уважні із споживанням будь-якого продукту, адже перевищення норми може працювати навпаки на шкоду, а не на користь. Особливо, це стосується людей з ожирінням.
Введіть в раціон продукти з високим вмістом Омега-3: скумбрію, горіхи, кукурудзяне масло, сардину, лосось, насіння чіа. І зменшіть кількість Омега-6 – соняшникова, соєва олія тощо.

Скажіть “Ні” смаженому
Смажені страви багаті на групу молекул, які називаються кінцевими продуктами глікування. Вони утворюються, коли при високій температурі відбувається реакція між цукром, жирами і білками.
Вважається, що отримані сполуки пригнічують імунну відповідь, виснажують антиоксидантні механізми, викликають дисфункцію кишківника і провокують запальні процеси.

Відмовтесь від фаст-фуду та продуктів зі штучними добавками
Штучні підсолоджувачі, фарбники можуть впливати на функціонування бактерій у нашому кишківнику. Відповідно, з’явиться проблема з роботою імунної системи.
Обвуглене м’ясо, фастфуд, жирна їжа безпосередньо шкодять вашому шлунково-кишковому тракту, викликаючи запалення, виразки, розлади тощо.
Таким чином, ми стаємо вразливими для вірусів і патогенних бактерій.

Ми розуміємо, що в умовах війни і блекаутів важко дотримуватися режиму харчування, готувати здорові страви, але ми можемо надати перевагу овочам, фруктам, вареній їжі, кисломолочним продуктам.
Це найменше, що ми можемо зробити для себе, щоб залишатися здоровими.

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds