Loading....

Комп’ютерна томографія органів грудної клітки (КТ ОГК) – одне із найбільш інформативних візуалізаційних досліджень даної області. Використовує спеціальне рентгенівське обладнання для отримання детальних зображень легенів, серця, кровоносних судин, дихальних шляхів, ребер і лімфатичних вузлів.
КТ грудної клітини може допомогти діагностувати причини кашлю, болю у грудях, задишки тощо. Також КТ ОГК є методом виявлення і скринінгу раку легень на будь-яких стадіях і діагностики широкого переляку легеневих захворювань та патологій.

Коли призначають КТ органів грудної клітки?
Комп’ютерна томографія, яку також називають МСКТ або КТ, — це неінвазивна візуалізаційна діагностична процедура, яка використовує комп’ютерну технологію та рентгенівське випромінювання для створення аксіальних або горизонтальних зображень (також звані зрізами) людського тіла. КТ-сканування по суті показує детальні зображення відповідної частини тіла, включаючи м’язи, кістки, органи та жири.

 • оцінка відповіді пухлини на лікування
 • перевірка наявність тромбів
 • оцінка наявності надлишку рідини навколо легенів
 • діагностика легеневих захворювань, такі як туберкульоз, емфізема легенів і пневмонія
 • оцінка травм, уражень грудної клітки
 • виявлення пухлини в грудях, визначення її локалізації, розмірів
 • пошук причини незрозумілих симптомів, включаючи біль у грудях, сильний кашель і проблеми з диханням
 • діагностика аномалій, виявлених в інших тестах
 • встановлення, підтвердження діагнозів, уточнення даних, динамічне спостереження за процесом
 • планування майбутніх методів лікування, наприклад променевої терапії/

Комп’ютерна томографія грудної клітки забезпечує отримання більш детальної інформації про різні структури та органи, розташовані в межах досліджуваної анатомічної зони, ніж звичайне рентгенівське дослідження. Тому це більш ефективна діагностична процедура, оскільки вона дає більше інформації, коли мова йде про травми та захворювання органів грудної клітки.

Комп’ютерна томографія грудної клітки також може бути використана, щоб побачити розміщення голок під час процедур біопсії грудних пухлин або органів або під час вилучення (аспірації) рідини з грудної порожнини. Такі сканування необхідні для моніторингу пухлин, а також інших захворювань грудної клітки до, під час і після лікування.

За потреби детальної візуалізації, пошуку найменших змін, обстеженні судин та м’яких тканин виконується КТ ОГК з контрастом. У цьому випадку контрастувальна речовина вводиться внутрішньовенно.

Як проводиться КТ органів грудної клітки?
Процедура неінвазивна, займає мінімум часу та виконується в комфортних для пацієнта умовах.
Під час сканування ви лежатимете нерухомо на спеціальному столі томографа, та будете виконувати команди рентген-лаборанта або комп’ютера.
Якщо дослідження передбачає контрастування, у вени встановлюється катетер, через який автоматично буде подаватись речовина.

Якщо ви маєте пройти КТ ОГК з контрастом, обов’язково:

 • мати аналіз крові на креатинін;
 • попередити лікаря про наявність серцевої, легеневої, ниркової недостатності та інших хвороб, які впливатимуть на перебіг обстеження або на ваш стан;
 • повідомити про прийом препаратів на постійній основі. Обов’язково – про ліки з діючою речовиною метформін та препарати, які впливають на згортуваність крові;
 • повідомити про алергічні реакції на йод, йодовмісні препарати, інші медикаментозні засоби.

Якщо ви отримали скерування на КТ під час вагітності, дослідження може бути перенесене, адже вагітність є протипоказанням до променевої діагностики.

В день обстеження обов’язково візьміть з собою результати попередніх аналогічних досліджень, зокрема диски. Важливо надати медичну документацію, яка стосується діагнозу. Таким чином, рентгенолог матиме змогу надати вичерпні відповіді, які цікавлять лікарів-клініцистів, що направляють вас на обстеження.

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds