Loading....

Березень – місяць боротьби з пухлинами мозку

Що таке пухлина мозку?
Пухлини виникають внаслідок аномального росту клітин. Пухлини головного мозку можуть початися безпосередньо в мозку – їх називають «первинними пухлинами». Якщо пухлина поширилася в мозок з ракової пухлини в іншій частині тіла, це називається вторинною пухлиною або метастазами.

Симптоми

Кілька загальних симптомів можуть бути пов’язані з пухлиною головного мозку, наприклад, головний біль, блювота, судоми, локальні посмикування, втрата зору або слуху та сонливість.

Зростаюча пухлина може викликати тиск або від самої пухлини, або через блокування потоку спинномозкової рідини.

Однак пухлина головного мозку буде викликати різні симптоми залежно від її локалізації. Пухлини стовбура головного мозку можуть викликати труднощі з ковтанням, мовленням та рухами язика, тоді як пухлини в потиличній частині мозку можуть викликати порушення зору.

Види пухлин

Пухлини головного мозку можна згрупувати за типом клітини, в якій вони виникають.

Основні види пухлин:

  • Гліома вражає гліальні клітини, які є «риштуванням» у мозку, що зв’язує разом нервові клітини та волокна.
  • Менінгіома вражає мозкові оболонки, які покривають мозок.
  • Гемангіомні пухлини кровоносних судин головного мозку
  • Аденома гіпофіза, пухлини гіпофіза

Не всі пухлини є раковими або злоякісними, але навіть доброякісні пухлини можуть становити загрозу для життя через своє розташування в мозку. Тиск, який створюється в голові, може спричинити пошкодження мозку. Майже половина всіх пухлин головного мозку є доброякісними і можуть бути успішно видалені хірургічним шляхом.

Діагностика пухлин головного мозку

Насамперед ви маєте отримати консультацію профільного спеіаліста – невролога, нейрохірурга, онколога (залежно від клінічного сценарію).
Далі вас скерують на додаткові обстеження, наприклад:
– КТ головного мозку;
– МРТ головного мозку;
– ПЕТ-КТ;
– біопсію та ін.

Лікування пухлин головного мозку залежить від кількох факторів, включаючи тип, розташування та розмір пухлини, а також вік пацієнта та загальний стан здоров’я. Пухлини головного мозку лікуються хірургічним шляхом, променевою терапією та хіміотерапією .

Після отримання результатів досліджень і аналізів лікарі ретельно проаналізують їх, щоб вирішити, яке лікування буде найкращим для вас. Існує кілька методів лікування пухлин головного мозку. Багато що залежатиме від того, який у вас тип пухлини та в якій частині мозку вона знаходиться.

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds