Loading....

Існують більше 100 видів артриту, для якого характерне запалення, больовий синдром, малорухливість та ін. Проте, найбільш розповсюдженими вважаються остеоартрит та ревматоїдний артрит.

Остеоартрит
Остеоартрит (ОА) є дегенеративним захворюванням суглобів та проявляється більше з віком. Викликається дегенеративними процесами в хрящах суглобу, що з часом може прогресувати та призводити до зношування та руйнування суглобу, деформації, реактивного запалення.

Хвороба найчастіше вражає суглоби плеча, коліна, стегна, великих пальців ніг та основи великих пальців.

Дегенерація суглобового хряща може відбуватися з віком або ж бути наслідком травми, постійного однотипного навантаження, професійної травми. Процес поступовий і вимагає лікування вже на початковій стадії.

Залежно від потреби, лікар буде обирати методи візуалізації для обстеження пацієнта і класифікації ОА: локалізований чи дифузний, легкий, помірний чи важкий. Маючи результати дослідження, спеціаліст визначатиме відповідну тактику лікування: консервативну, нехірургічну (фізіотерапія, корекція фізичної активності, внутрішньосуглобові ін’єкції тощо) або ж хірургічну (остеотомію, заміну суглобу, наприклад).

Ревматоїдний артрит
Ревматоїдний артрит – хронічне запальне захворювання, яке може вражати не лише суглоби, а й різні системи та органи: судини, серце, шкіру, легені і навіть очі.
Належить до аутоімунних захворювань і виникає, коли ваша імунна система помилково “атакує” власний організм.

На відміну від остеоартриту, ревматоїдний артрит вражає слизову оболонку суглобів. провокуючи болючий набряк, що, як наслідок, може призвести до деформації суглобів та ерозії кісткової тканини.

Симптоми ревматоїдного артриту:

 • набряк, чутливість, підвищення температури в районі суглобу;
 • малорухливість суглобів, яка найбільше проявляється вранці або ж після тривалої бездіяльності суглобу;
 • втомлюваність, підвищення температури тіла, втрата апетиту тощо.

Діагностика артриту
Діагностика артриту передбачає виконання лабораторних та інструментальних досліджень. Чіткий перелік рекомендацій обов’язково надасть лікар, який вас спостерігає.

Серед методів візуалізації використовуються наступні:

 • комп’ютерна томографія. КТ суглобів при артриті вважається інформативним методом дослідження, оскільки, формує чіткі зображення суглобів та навколишніх тканин, які розташовані в будь-яких частинах тіла. КТ чудово виявляє остеофіти – кісткові нарости, які можуть впливати на суміжні з суглобом тканини;
 • магнітно-резонансна томографія. МРТ суглобів може візуалізувати найменші зміни в кісткових і м’яких тканинах завдяки своїй високій чутливості. Крім того, МРТ визначає наявність реактивного набряку кістки (накопичення рідини в кістковому мозку, що викликає набряк), запалення м’яких тканин, дегенерацію хрящів або наявність фрагментів кістки, які застрягли у суглобі.
  Виявлення ознак дегенерації хряща на ранній стадії дає змогу вчасно розпочати лікування та уникнути в майбутньому хірургічного втручання;
 • ультразвукова діагностика. УЗД суглобів є також чутливим методом, оскільки, “бачить” синовіальні кісти, які формуються при остеоартриті. УЗД чудово підходить для візуалізації сухожиль та зв’язок навколо суглобу, які можуть пошкоджуватися внаслідок розвитку остеоратриту;
 • рентгенографія. Рентген суглобів використовується для оцінки стану суглобів. Проте, звичайна рентгенограма може бути недостатньо інформативною, якщо обстеження проводиться на ранніх стадіях захворюваннях.
  Якщо рентгенографія дала недостатню інформацію, використовуються точніші методи дослідження: КТ, МРТ.

Своєчасна діагностика артриту допоможе Вам уникнути серйозних проблем в майбутньому. Будьте уважні до болю та дискомфорту в суглобах, адже, наприклад, ревматоїдний артрит, може призводити до остеопорозу, труднощів з рухливістю, захворювань серцево-судинної, імунної систем тощо.
Ви завжди можете записатися на обстеження до МДЦ Експерт у вашому місті.

Ми гарантуємо високий рівень професіоналізму наших лікарів і коректність результатів дослідження.

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds