Loading....

Наші статті останнім часом присвячені стресу та пов’язаним з ним процесам. Ми намагаємося пояснити нашим читачам, що відбувається в організмі, як вірно діяти в новій ситуації, що потрібно для подолання проблеми.

Сьогодні хочемо поговорити на тему “алкоголь та стрес”.

Побутує думка, що алкогольні напої допомагають заспокоїтися, розслабитися. Проте, відразу скажемо, що все відбувається навпаки.

Розберемо кілька міфів

Міфи про вживання алкоголю в стресовій ситуації
Пандемія, а далі війна в Україні поставили наших громадян у надзвичайно скрутне становище. Мільйони людей втратили роботу, домівки, рідних та близьких, залишились без засобів до існування та не можуть планувати майбутнє.
Нам може здаватися, що вживання алкоголю в невеликих кількостях з метою “розслабитися” не несе загрози, але експерти стверджують інакше. Алкоголь має кілька векторів впливу на організм.

Трохи алкоголю не шкодить, а лише розслабляє
Бокал вина чи невелика порція віскі, на перший погляд, дійсно мають релаксуючий ефект. Це пояснюється вивільненням ендорфінів та підвищенням рівню серотоніна (гормонів щастя). Але це короткотривала дія, яка має негативні наслідки у довгостроковій перспективі.

Через дію алкоголю ви не долаєте стрес та тривогу природним, здоровим шляхом. Алкоголь лише сприяє загостренню депресії та пригнічення. Це спонукає вас збільшувати дози алкоголю, сприяє розвитку тривожності, появі негативних думок, дестабілізації емоційного стану.
І, звичайно, не забуваємо про можливість розвитку алкогольної залежності.

Завдяки алкоголю я почуваюся не таким напруженим
Використання алкоголю заборонене в якості механізму подолання стресу.
Насправді алкогольні речовини – депресанти, які пригнічують Вас та знижують рівень енергії, а не навпаки.

Крім того, вживання алкоголю часто супроводжується і споживанням більшої кількості їжі, в основному, калорійнішої, жирнішої, ніж зазвичай. А ще варто не забувати про високу калорійність самих алкогольних напоїв, особливо, коктейлів. Результат – порушення роботи ШКТ, надмірна маса тіла.

Алкоголь мені допомагає краще спати
Це дуже поширена думка, і вона некоректна. Подібні речовини руйнують цикл сну та провокують розвиток відчуття хронічної втоми, млявості, головний біль.

Через алкоголь ви можете швидше заснути та міцно спати протягом кількох перших годин, але в такому випадку не досягається дійсно відновлювальна стадія сну – глибока. У висновку – ви прокинетесь втомленим, розбитим та апатичним, роздратованим.

Ми розуміємо, що зараз ситуація не сприяє повноцінному сну. Війна продовжується, ми живемо з постійною загрозою життю. Але будьте обачні і обирайте здорові методи подолання стресу:

  • спілкування з близькими оффлайн, онлайн;
  • трудова діяльність;
  • фізична активність – прості прогулянки;
  • читання, малювання, вишивання тощо – будь-яке хобі;
  • інформаційна гігієна.

Залишайтесь здоровими!

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds