Loading....

Ми багаторазово говорили на тему раку молочної залози. Ви, напевно, знаєте, що існує велика кількість типів раку МЗ. Вид раку молочної залози залежить від того, які клітини молочної залози перетворюються на рак.
Проте, спільним для всіх різновидів є необхідність вчасного виявлення та початку лікування. Сьогодні говоримо про діагностику.

Дослідження раку молочної залози
Якщо ви – здорова жінка, яка не відчуває жодних проблем з боку молочних залоз, ви в будь-якому разі маєте проходити щорічні огляди у гінеколога та мамолога. Ваш лікар перевірить груди та лімфатичні вузли під пахвою, намацуючи ущільнення або інші відхилення.
Якщо жодних ознак, які можуть вказувати на появу доброякісного чи злоякісного процесу, не виявлено, наступного разу ви зустрінетесь з лікарем в призначений термін з профілактичною метою. В іншому випадку – вам порекомендують додаткові обстеження для верифікації діагнозу і вибору тактики лікування.

Мамографія
Мамографія – це рентгенівський знімок молочної залози. Лікарі використовують мамографію для виявлення ранніх ознак раку молочної залози. Регулярна мамографія може виявити рак молочної залози на ранній стадії, іноді до трьох років, перш ніж його можна буде відчути.

Намагайтеся не проходити мамографію за тиждень до менструації або під час менструації. Тоді ваші груди можуть бути чутливими або набряклими.

Продовжуйте проходити мамографію відповідно до рекомендованих інтервалів часу. Мамографії працюють найкраще, коли їх можна порівняти з попередніми. Це дозволяє рентгенологу співставити їх, щоб виявити зміни у ваших грудях.

УЗД молочних залоз
Ультразвук використовує звукові хвилі для створення зображень структур глибоко всередині тіла. За допомогою ультразвуку можна визначити, чи є новоутворена грудка твердим утворенням чи заповненою рідиною кістою.
Еластографія молочної залози – сучасний неінвазивний метод діагностики раку молочної залози, який може виконуватися за потреби. Цей метод допомагає відрізнити доброякісні та злоякісні зміни при патологіях молочної залози, а також обмежити непотрібні біопсії або вказати відповідне місце для біопсії.

Магнітно-резонансна томографія молочних залоз
МРТ молочної залози (магнітно-резонансна томографія) використовує радіохвилі та сильні магніти для отримання детальних зображень внутрішньої частини грудей.

МРТ молочної залози може використовуватися в різних ситуаціях:

  • у якості скринінгового методу для жінок, які належать до груп високого ризику розвитку раку молочної залози. Загалом МРТ молочних залоз не є скринінговим дослідженням, і доцільність застосування саме з цією метою визначає винятково мамолог;
  • для підтвердження або спростування підозри на рак молочної залози. Якщо наявні ознаки, притаманні ракові, лікар призначить дане дослідження для верифікації діагнозу в комплексі з іншими обстеженнями.
    Зазвичай спочатку проводяться інші тести візуалізації, такі як мамографія та УЗД молочних залоз , але МРТ може бути зроблено, якщо результати цих тестів нечіткі;
  • для стадіювання раку. Якщо рак молочної залози вже діагностовано, інколи роблять МРТ молочної залози, щоб допомогти визначити точний розмір і розташування раку, знайти інші пухлини в молочній залозі та перевірити наявність пухлин у грудях загалом.

Біопсія новоутворень молочної залози
Біопсія молочної залози – це процедура, яка включає використання біопсійної голки або хірургічне втручання для вилучення зразка тканини молочної залози, щоб лабораторним шляхом далі могли дослідити його на наявність раку молочної залози чи інших захворювань.
Біопсія молочної залози є єдиною діагностичною процедурою, яка може остаточно визначити, чи є підозріла ділянка раковою.

Залежно від ситуації, анамнезу та інших факторів, вам можуть призначити комплекс досліджень для отримання вичерпної інформації стосовно діагнозу і вибору протоколу лікування.

Пам’ятайте, що своєчасна діагностика рятує життя!

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds