Loading....

Лімфома — це група ракових захворювань крові, які виникають у лімфатичній системі, найважливішій частині імунної системи. Всесвітній день поширення інформації про лімфому відіграє важливу роль у підвищенні обізнаності про лімфому, пропонуючи підтримку пацієнтам та їхнім родинам, пропагуючи дослідження, заохочуючи раннє виявлення, зменшуючи стигматизацію та зміцнюючи глобальну єдність у боротьбі з цією складною групою гематологічного раку.

15 вересня – Всесвітній день боротьби з лімфомою, поширення інформації про лімфому. Ця дата була обрана, щоб об’єднати людей у ​​всьому світі в боротьбі з лімфомою та вшанувати тих, хто страждає від цієї хвороби.

Як і багато інших видів раку, лімфома може нести соціальну стигматизацію, яка може ізолювати пацієнтів. Цей день має на меті зменшити подібні прояви шляхом виховання розуміння та співчуття в громадах.

Що таке лімфома?

Лімфоми – це група ракових захворювань, які розвиваються в лімфатичній системі . Лімфоми часто називають солідними пухлинами, щоб відрізнити їх від лейкемії. Вони утворюються внаслідок неопластичної проліферації клітин лімфоїдної тканини. Лімфоми є шостою за поширеністю формою раку в цілому (за винятком немеланомного раку шкіри).

Існує два основних типи лімфом, які поширюються та лікуються по-різному:

  • Неходжкінська лімфома (на яку припадає близько 90% лімфом).
  • Лімфома Ходжкіна (яка має характерний вигляд у біоптатах – зразках уражених тканин, отриманих за допомогою біопсії).

Існує близько 40 підтипів неходжкінської лімфоми, і вони відрізняються за швидкістю росту та поширення, а також за самопочуттям хворих.

Чому розвивається лімфома?

Говорячи коротко, доказової інформації стосовно однозначних факторів, що провокують розвиток будь-якого типу лімфоми, немає.
Проте, визначають окремі причини, які можуть значно підвищувати ризики. До них належать:

  • вплив радіації та певних типів хімічних речовин. Були залучені бензол і деякі сільськогосподарські хімікати;
  • опромінення на робочому місці. Особи, які можуть піддаватися найбільшому ризику, повинні дотримуватися вказівок з охорони праці, щоб мінімізувати вплив.
  • захворювання і стани, при яких імунна система пригнічена;
  • вплив вірусів, наприклад, вірус Епштейна-Барр або ВІЛ.

Діагностика лімфоми відбувається відповідно до встановлених протоколів. Призначати обстеження при підозрі на лімфому може, як ваш сімейний лікар, так і гематолог та онколог. Лікуванням лімфоми займаються онкогематологи. Терапія може передбачати використання одного з методів або їх комбінації, наприклад тільки хіміотерапія, або ж хіміотерапія+променева терапія.

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds