Loading....

Ця дата присвячена глобальному інформуванню про важке захворювання, яке може розвиватися у 20-30% хворих на рак молочних залоз.

Кілька статистичних фактів про метастатичний рак молочної залози (МРМЗ):

 • у однієї третини, або 33%, тих, хто має ранню стадію раку молочної залози, розвивається МРМЗ, навіть якщо їм кажуть, що їхній рак молочної залози на ранній стадії «вилікували». Рак молочної залози може стати МРМЗ навіть через десятиліття після первинної діагностики .
 • 10% нових випадків раку молочної залози під час первинної діагностики визначають як МРМЗ.
 • На чоловіків і молодих жінок припадає 1 з 6 смертей.
 • Ті, хто має підтверджений діагноз, мають близько 26% шансів досягти 5-річної виживаності. Середня виживаність після діагностики МРМЗ становить 3 роки.
 • Практично усі смерті від раку молочної залози спричинені МРМЗ.
 • Сімейний анамнез є фактором ризику раку молочної залози для менш ніж 15% виявлених, тобто, 85% випадків раку молочної залози не викликані сімейним анамнезом.

Що таке метастатичний рак молочної залози (МРМЗ)?

Метастатичний рак молочної залози піддається лікуванню з метою підтримання якості життя, але не лікується. Терапія триває протягом усього життя і зосереджується на запобіганні подальшому поширенню захворювання з одночасним усуненням супутніх симптомів. Мета полягає в тому, щоб пацієнти жили якісним життям якомога довше.

Підтипи раку молочної залози на ранній стадії та МРМЗ однакові:

Приблизно у 65% пацієнтів є гормональна залежність раку (під впливом естрогену або прогестерону), яка також називається ER+/PR+
20% мають утворення Her2+ (живиться білком, ідентифікованим як Her2 neu)
і 15% мають потрійний негативний рак молочної залози (TNBC- який не має жодного з 3 вище відомих біомаркерів: ER, PR або HER2).
Ці цифри є приблизними, оскільки деякі люди мають більше ніж один підтип (HER2+ та ER+) або їх підтип раку молочної залози може змінюватися з часом.

МРМЗ поширюється на кістки у 70% пацієнтів з даним діагнозом. Інші ділянки тіла, які потенційно можуть бути уражені, це мозок, легені та печінка.

Моніторинг метастатичного раку молочних залоз
Оскільки ліки, які повністю долають МРМЗ, досі невідомі, лікування зосереджено на контролі захворювання, застосуванні більш зваженого, довгострокового підходу до терапії, приділяючи більше уваги тривалій якості життя, одночасному зменшенню або запобіганню несприятливим побічним ефектам лікування за допомогою синхронізованої паліативної допомоги.

Регулярні огляди, як правило, кожні 3 місяці, допомагають контролювати МБК і визначати зміни в стані здоров’я. Лікарі ефективно використовують інформативні методи візуалізації, такі, як КТ, ПЕТ-КТ, сканування кісток і МРТ, а також аналізи крові для вимірювання пухлинних маркерів і оцінки загального стану здоров’я. Якщо метастази залишаються стабільними або зменшуються, оглядове сканування можна проводити рідше. Періодичність виконання досліджень для динамічного контролю визначить ваш онколог.
В діагностичних центрах МДЦ Експерт по всій Україні спостерігається велика кількість пацієнтів із раком молочних залоз. Ми щодня працюємо із діагностикою онкопатологій та їх спостереженням, тому можемо стверджувати, що виконання запланованих досліджень допомагає вчасно реагувати на зміни в організмі та коригувати лікування відповідно до ситуації.

Стабільність означає, що MРМЗ не збільшився та не поширився в організмі. Відсутність ознак захворювання (NED) означає, що метастази не виявляються під час сканування. Обидва сценарії є чудовою новиною, але оскільки клітини раку молочної залози все ще циркулюють в організмі тих, хто має МРМЗ, лікування триває. Діагноз MBC означає, що ви мусите постійно контролювати процес та продовжувати терапію.

Профілактика раку молочних залоз

Важливо, щоб жінки спостерігались у мамолога та спільно з лікарем розробили індивідуальний план контролю здоров’я грудей на основі історії сімейного та особистого здоров’я. Щорічні огляди здорової жінки у вашого лікаря мамолога є ключовими для моніторингу здоров’я грудей, оскільки, профілактичні огляди грудей дають змогу помітити зміни та розпочати негайне обстеження, пропонуючи найкращий сценарій для позитивних результатів, якщо проблеми виявлені на ранній стадії. Крім того, рекомендовано щомісяця стежити за здоров’ям своїх грудей шляхом самообстеження грудей і ставити запитання про те, що вас турбує. Такий простий комплекс дій сприяє максимальному збереженню ваших здоров’я та життя.

Молодим жінкам у віці до 40 років також можуть діагностувати МРМЗ. Близько 5% нових випадків раку молочної залози та 3% смертей припадають на цю вікову групу щорічно. MРМЗ є основною причиною смерті від раку в цій віковій групі. Серед молодих жінок віком до 50 років 27% складають нові випадки раку молочної залози та 16% смертей.

За даними Центру контролю захворювань (CDC), деякі попереджувальні симптоми, які можуть вказувати на рак молочної залози, включають:

 • появу нової шишки в грудях або під пахвою
 • потовщення або набряк частини грудей
 • подразнення або ямочки на шкірі грудей
 • почервоніння або лущення шкіри в області сосків або на іншій ділянці грудей
 • втягування соска або біль в області соска
 • виділення із сосків, крім грудного молока, включаючи кров
 • будь-які зміни розміру та/або форми грудей
 • біль у будь-якій ділянці грудей.

Важливо зазначити, що ці симптоми можуть виникати при інших захворюваннях, які не є раком, і що ви повинні розуміти зміни в грудях. Тому ми закликаємо при появі будь-яких симптомів, які не є нормальними конкретно для вас, звертатися до лікаря.

Here can be your custom HTML or Shortcode

This will close in 20 seconds